X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Artykuł 7. Polityczny atak na Polskę czy klęska rządu PiS?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 18:50
KE zdecydowała w środę o uruchomieniu art. 7 traktatu UE wobec Polski. – To jest tylko i wyłącznie gra polityczna – komentował Jacek Żalek z PiS. – Dzisiaj Polska klęczy przed Viktorem Orbanem – ocenił Witold Zembaczyński z Nowoczesnej.
Audio
  • Artykuł 7. - polityczny atak na Polskę, czy klęska rządu? Dyskutują Witold Zembaczyński i Jacek Żalek (Puls Trójki)
- W dialogu między Warszawą a KE potrzebujemy otwartości i uczciwości - tak premier Mateusz Morawiecki ocenił decyzję KE o uruchomieniu art. 7
- W dialogu między Warszawą a KE potrzebujemy otwartości i uczciwości - tak premier Mateusz Morawiecki ocenił decyzję KE o uruchomieniu art. 7Foto: PAP/Marcin Obara

Jak mówił w Trójce Jacek Żalek, decyzja podjęta przez Komisję Europejską ma polityczny wymiar. – Jest to gra wymierzona w Polskę nie dlatego, że w KE ktokolwiek interesuje się rozstrzygnięciami dotyczącymi wymiaru sprawiedliwości. Rozumiem, że ci, którzy podjęli taką decyzję, walczą o to, jaka wizja Unii Europejskiej i jej rozwoju ma przesądzić o dalszym losie politycznego bytowania Wspólnoty – mówił wiceprzewodniczący klubu PiS. – Chodzi o to, by zdyskredytować Polskę na wszelki wypadek, próbując ustawić tak polityków europejskich, by uznali, że Polska jest niewiarygodnym partnerem  dodał.

– To jest podwójnie smutny dzień w historii Polski. Zastosowanie artykułu 7. Traktatu o Unii Europejskiej przeciwko PiS przez Komisję Europejską to triumf wszystkich zwolenników tak zwanego PolExitu, który jeszcze formalnie nie następuje, ale mentalnie PiS już Polaków z Unii Europejskiej wyprowadza – powiedział Witold Zembaczyński. Jak mówił poseł Nowoczesnej, ukaranie rządu za antyobywatelskie i upolityczniające sądy ustawy to klęska Prawa i Sprawiedliwości. – Dzisiaj klęczymy jako Polska przed Orbanem, który jako przywódca państwa wielokrotnie mniejszego ludnościowo i o mniejszym potencjale unijnym, ma Polskę w garści –powiedział polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Walewski
Goście: Witold Zembaczyński (Nowoczesna), Jacek Żalek (Zjednoczona Prawica)
Data emisji: 20.12.2017
Godzina emisji: 17.45

dad/gs

Czytaj także

Zmiany w KPRM. Joanna Kopcińska będzie nowym rzecznikiem rządu

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 18:19
Posłanka PiS Joanna Kopcińska nowym rzecznikiem rządu, Marek Suski szefem gabinetu politycznego premiera, Michał Dworczyk szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Mateusz Morawiecki przedstawił w poniedziałek zmiany w swoim rządzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artykuł 7. Czego Komisja Europejska chce od polskiego rządu?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 16:55
W przyjętych w środę kolejnych, czwartych, zaleceniach dla Polski w sprawie praworządności Komisja Europejska domaga się zmiany przegłosowanych w ubiegłym tygodniu ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS, a także przywrócenia niezależności Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgry zapowiadają weto ws. działań Komisji Europejskiej przeciwko Polsce

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 17:22
Wicepremier Węgier Zsolt Semjen zapowiedział, że jego kraj obroni Polskę przed "niesprawiedliwym, pokazowym postępowaniem politycznym". Dziś Komisja Europejska zdecydowała o uruchomieniu procedury z artykułu 7 unijnego traktatu wobec Polski. Semjen zapewnił, że Węgry zawetują decyzję przeciwko Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Europejska uruchamia art. 7 wobec Polski. Reakcje grup politycznych Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 18:00
Szefowie większości ugrupowań Parlamentu Europejskiego poparli w środę decyzję Komisji Europejskiej o uruchomieniu wobec Polski art. 7.1 traktatu unijnego i skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy w związku z ustawą o sądach powszechnych.
rozwiń zwiń