X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Różnica zdań w V4 ws. uchodźców? "Premier Orban bardzo dobrze sobie radzi z Komisją Europejską"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 18:51
– Grupa Wyszehradzka de facto nie istnieje, podobnie jak Trójkąt Weimarski – mówił na antenie radiowej Trójki Marek Sowa (Nowoczesna). – Warto dodać, że sami nadszarpnęliśmy jedność Grupy Wyszehradzkiej, gdy członkowie umówili się, że wszyscy mówimy jednym głosem, że nie przyjmujemy uchodźców, a potem się okazało, że premier Ewa Kopacz nagle stwierdziła, że my przyjmiemy 12 tysięcy osób – stwierdził Jarosław Sachajko (Kukiz'15). 
Audio
  • Grupa Wyszehradzka to realny polityczny sojusz czy tylko pozory? (Puls Trójki)
Victor Orban ma powody do zadowolenia
Victor Orban ma powody do zadowoleniaFoto: FLICKR/Európa Pont/CC BY 2.0

– Stanowisko Grupy Wyszehradzkiej, a na pewno polskiego rządu w sprawie migrantów jest niezmienne – stwierdził szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Wcześniej Viktor Orban powiedział, że Węgry mogłyby wziąć udział w nowym unijnym systemie rozdziału uchodźców – pod warunkiem, że Budapeszt decydowałby o tym, kogo przyjmie.

Poseł Nowoczesnej przekonywał, że Viktor Orban znowu ograł Prawo i Sprawiedliwość. – Po raz kolejny premier Orban pokazał politykom PiS, jak uprawia politykę. Dzisiaj dowiadujemy się, jak w ubiegłym roku przyjął 1300 uchodźców. Zresztą on zawsze prowadził tak działał. Nawet jak robił krok lub dwa do przodu, a relacje z UE miał napięte, potrafił się o krok cofnąć, aby osiągać swoje cele – mówił Marek Sowa.

– Bez wątpienia pomagał mu fakt, że funkcjonował również w dużej rodzinie Europejskiej Partii Ludowej. Osób, które mogły go przekonywać do prowadzenia polityki zgodnej z priorytetami Unii Europejskiej, było wiele. Co do samej Grupy Wyszehradzkiej, to ona de facto nie istnieje, podobnie jak Trójkąt Weimarski – dodał poseł Nowoczesnej.

Jarosław Sachajko podkreśłił, że Polska już przyjmuje uchodźców zza wschodniej granicy. – Premier Orban to wytrawny polityk. Bardzo dobrze sobie radzi z Komisją Europejską. Dba o własny naród, o własną politykę i robi to dobrze. Musimy robić to równie sprawnie. Dobrze, że zmienił się minister spraw zagranicznych. Trzeba zacząć komunikować, co się w Polsce dzieje, że przyjmujemy uchodźców i mamy ich naprawdę bardzo dużo, np. z Ukrainy – zaznaczył poseł Kukiz'15.

– Warto dodać, że sami nadszarpnęliśmy jedność Grupy Wyszehradzkiej, gdy członkowie umówili się, że wszyscy mówimy jednym głosem, że nie przyjmujemy uchodźców, a potem się okazało, że premier Ewa Kopacz nagle stwierdziła, że my przyjmiemy 12 tysięcy osób – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.    

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta  
Goście: Marek Sowa (Nowoczesna), Jarosław Sachajko (Kukiz'15)
Data emisji: 16.01.2018
Godzina emisji: 17.45

dcz/iwo