X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

CBA zrobiło za mało ws. Amber Gold? Komentarze członków komisji

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 18:53
W "Pulsie Trójki" o działaniach Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie Amber Gold dyskutowali Jarosław Krajewski (PiS) i Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15).
Audio
  • Czy CBA powinno bardziej zdecydowanie zareagować na sprawę Amber Gold? (Puls Trójki)
Były szef CBA Paweł Wojtunik (L) oraz były szef gdańskiego CBA Jerzy Stankiewicz (P) w przerwie posiedzenia sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold
Były szef CBA Paweł Wojtunik (L) oraz były szef gdańskiego CBA Jerzy Stankiewicz (P) w przerwie posiedzenia sejmowej komisji śledczej ds. Amber GoldFoto: PAP/Marcin Obara

stank 1200.jpg
Komisja ds. Amber Gold. "Sprawa Amber Gold nie spełniała ustawowych przesłanek"

Jarosław Krajewski stwierdził, że analiza działań CBA wobec Amber Gold było wyszczególnione w ustawie o komisji śledczej. - Dzisiejsze przesłuchania były niezwykle istotne, z tego powodu, że Sejm powołując komisję śledczą ds. wyjaśnienia afery Amber Gold, wskazał, że poprzez naszą pracę mamy ustalić, czy CBA działało w sposób prawidłowy i jakie czynności podejmowało w sprawie - mówił Jarosław Krajewski.  Jak zaznaczył okazuje się, że Centralne Biuro Antykorupcyjne, mimo tego że posiada jako służba specjalna szereg narzędzi prawnych do tego, żeby choćby wyjaśniać kwestie potencjalnej korupcji w Trójmieście, nic nie robiło. – To jest niezwykle istotne, żeby ustalić, dlaczego CBA nie podjęło z własnej inicjatywy jakichkolwiek czynności, które miałyby zweryfikować potencjalną korupcję w temacie Amber Gold - dodał poseł PiS.  

Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15 podzielił zdanie kolegi z komisji. - Służba specjalna, odpowiedzialna nie tylko za kwestię korupcji, ale też za bezpieczeństwo ekonomiczne państwa, bo to jest wprost wpisane do ustawy o CBA, w zasadzie dublowała rolę jednej z wielu katedr kryminalistyki w Polsce tworząc jedynie bardzo ciekawe, pouczające i bardzo dobre analizy dotyczące zagadnień związanych chociażby z artykułem 18. ustawy Kodeks Spółek Handlowych czy kwestie takiego researchu internetowego i prasowego dotyczącego Marcina P. i Amber Gold w chwili, kiedy już cała Polska administracja centralna wiedziała, że zagraża to bezpieczeństwu ekonomicznemu państwa - zaznaczył Rzymkowski.


wojtunik2 1200.jpg
Komisja ds. Amber Gold. Paweł Wojtunik: nie widzę do tej pory błędu w działaniu CBA

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15), Jarosław Krajewski (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 24.01.2018
Godzina emisji: 17.45

dcz/gs

Czytaj także

Przesłuchanie b. szefa CBA. "W sprawie Amber Gold Biuro zrobiło, co mogło"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 15:02
CBA zrobiło, co mogło w sprawie Amber Gold, co leżało w naszych kompetencjach - oświadczył b. szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik w środę przed komisją śledczą. W trakcie przesłuchania Jarosław Krajewski (PiS) pytał świadka m.in. o to, od kiedy miał informacje na temat Amber Gold. Posiedzenie komisji transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24. 
rozwiń zwiń