X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co możemy zyskać na bliskich relacjach ze Stanami Zjednoczonymi?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 18:58
 – Jeśli chodzi o znaczenie symboliczne, to chyba jesteśmy w tej chwili bardzo ważnym partnerem dla Waszyngtonu i dla prezydenta Trumpa – mówił na antenie radiowej Trójki Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Audio
  • Co możemy zyskać na bliskich relacjach ze Stanami Zjednoczonymi? (Puls Trójki)
Prezydent Andrzej Duda i Donald Trump
Prezydent Andrzej Duda i Donald TrumpFoto: TWITTER.COM/KANCELARIA PREZYDENTA

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w Davos z prezydentem USA Donaldem Trumpem, zaś wieczorem, w Belwederze odbędzie on dłuższą rozmowę z amerykańskim sekretarzem stanu Rexem Tillersonem. Jutro z szefem amerykańskiej dyplomacji spotkają się premier Mateusz Morawiecki i minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Artur Wróblewski zauważył, że obecne władze Polski i USA mają wiele wspólnego w warstwie symbolicznej. – Rząd w Warszawie prowadzi w pewnym sensie politykę podobną i mentalnie jest bliski pewnemu sposobowi widzenia świata, jaki reprezentują Waszyngton i Trump – podkreślił Wróblewski. – Pamiętajmy, że Wielka Brytania już w przyszłym roku nie będzie w Unii Europejskiej, więc będziemy mogli być tym "głosem amerykańskim" w UE – dodał.

– Owszem, Polska pozostaje w Unii Europejskiej. Nasza użyteczność dla Amerykanów zależy też pośrednio od siły głosu, którą posiadamy w Europie. Polska jest o tyle ciekawym partnerem, o ile jest silna w ramach UE. Z tym w ostatnim czasie mieliśmy jednak sporo problemów – zaznaczył Łukasz Pawłowski z Kultury Liberalnej. – Zalecałbym daleko posuniętą ostrożność w opieraniu się wyłącznie na Stanach Zjednoczonych. Polityka zagraniczna Donalda Trumpa, przynajmniej w warstwie werbalnej, jest bardzo nieprzewidywalna – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.   

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego), Łukasz Pawłowski (Kultura Liberalna)
Data emisji: 26.01.2018
Godzina emisji: 17.45

dcz/ml

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: wizyta Tillersona pokazuje intensywność polsko-amerykańskich relacji

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 16:42
W piątek wieczorem z wizytą do Warszawy przybędzie sekretarz stanu USA Rex Tillerson. Amerykański polityk przyleci do Polski prosto ze Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski podkreślił, że zaplanowane spotkanie Andrzeja Dudy z Tillersonem pokazuje "intensywność relacji polsko-amerykańskich".
rozwiń zwiń