X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kompromis ws. służby zdrowia. Co przekonało rezydentów?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 18:45
– Wreszcie udało się przyjąć pewne wspólne założenia dotyczące tego, co trzeba zmieniać w ochronie zdrowia w najbliższych latach – mówił Tomasz Latos z PiS. – Nie jest możliwe, żeby ten postęp w budżecie państwa dokonał się w trzy tygodnie – stwierdziła Alicja Chybicka z PO.
Audio
  • Porozumienie z rezydentami zajęło ministrowi Szumowskiemu trzy tygodnie (Puls Trójki)
Minister zdrowia Łukasz Szumowski
Minister zdrowia Łukasz SzumowskiFoto: PAP/Tomasz Gzell

– Po długich i ciężkich rozmowach udało się nam wypracować kompromis – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski na wspólnej konferencji z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów OZZL. – Najważniejszymi elementami porozumienia są: zwiększenie corocznego wzrostu nakładów i szybsze osiągnięcie poziomu 6 proc. PKB już w 2024 roku – dodał.

Jakie są przyczyny zawarcia porozumienia? – Złożyło się na to wiele elementów, również ten, że jak nowa osoba siada do negocjacji, to nie jest obciążona balastem poprzednich rozmów. Z drugiej strony pewnie rezydenci uwzględniają i podwyżki płac, które mieli w ostatnim czasie. Wreszcie udało się przyjąć pewne wspólne założenia dotyczące tego, co trzeba zmieniać w ochronie zdrowia w najbliższych latach – mówił Tomasz Latos.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji  "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

– Rozmowy ministra Szumowskiego trwały trzy tygodnie. Nie jest możliwe, żeby ten postęp w budżecie państwa dokonał się w takim czasie. Myślę, że to efekt zdolności negocjacyjnych pana ministra oraz tego, że lekarze rezydenci zostali potraktowani z należnym im szacunkiem, bo skarżyli się na to przy wcześniejszych rozmowach – stwierdziła Alicja Chybicka.

– Diabeł, jak zawsze, tkwi w szczegółach. Zobaczymy, jak będzie realizowane to, co zostało zapisane, czyli wzrost nakładów do 2024 roku, a to i tak jest długo, bo w obywatelskim projekcie miał to być rok 2021 i 6,8 proc. PKB – zauważyła.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Alicja Chybicka (Platforma Obywatelska), Tomasz Latos (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 8.02.2018
Godzina emisji: 17.45

dcz/ml

Czytaj także

6 proc. PKB na zdrowie do 2024 r. "Wynik powalający z nóg. Po prostu kosmos"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 13:15
- Chciałbym przypomnieć, studząc nieco ten optymizm, że 6 proc. to na dziś to jest niewystarczająco, średnia unijna to 6,8 proc. Biorąc pod uwagę zadłużenie sięgające kilkunastu miliardów, należałoby wpompować więcej pieniędzy - mówił na antenie radiowej Jedynki Zdzisław Szramik, wiceszef OZZL. 
rozwiń zwiń