X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kryzys polsko-izraelski. Co zrobią Stany Zjednoczone?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 19:14
– Tego rodzaju kryzysy zdecydowanie nie poprawiają relacji sojuszniczych – stwierdził na antenie Trójki Wojciech Lorenz z Państwowego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute dodał, że niezależnie od relacji Warszawy i Izraela zaangażowanie USA w Polsce nie zmieni się.
Audio
  • Wojciech Lorenz i Andrzej Talaga o kryzysie polsko-izraelskim w kontekście relacji z USA (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Czy spór pomiędzy Polską a Izraelem może odbić się na zaangażowaniu Stanów Zjednoczonych w Polsce? Na to pytanie odpowiadali goście "Pulsu Trójki" – Wojciech Lorenz i Andrzej Talaga.

 Tego rodzaju kryzysy nie poprawiają relacji sojuszniczych. Trzeba pamiętać, że dobre relacje zarówno z USA, jak i Izraelem niezależnie od tego, jak te państwa definiują swoje interesy ws. bezpieczeństwa, mogą przyczyniać się do pozytywnych skutków. Przykładem może być np. to, że państwa te będą chciały wspierać rozwój pewnych technologii, chociażby rozwój pewnych zdolności militarnych w Polsce. Nie musi być to czysta kalkulacja biznesowa, ale często jest to właśnie dobry wynik relacji sojuszniczych  powiedział Wojciech Lorenz.

Andrzej Talaga dodał, że obecna sytuacja między Polską a Izraelem nie będzie miała wpływu na działania USA, nawet gdyby ten kryzys się zaostrzył.  Amerykanie zdefiniowali sobie zagrożenie rosyjskie jako realne dla ich interesów w Europie. Dodatkowo mają też doktrynę, której jednym z jej punktów jest to, że Eurazja nie może być zdominowana przez jedno państwo, w tym wypadku przez Rosję. Dlatego właśnie będą broniły Europy Środkowej, czyli także Polski, bo leży to w ich interesie bezpieczeństwa  powiedział gość Trójki.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Wojciech Lorenz (PISM), Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute)
Data emisji: 20.02.2018
Godzina emisji: 17.45

koz/mk

Czytaj także

USA: list kongresmenów do Andrzeja Dudy. Apelują o weto ustawy ws. IPN

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 20:53
Grupa członków amerykańskiego Kongresu wyraziła zaniepokojenie przyjęciem przez polski Sejm nowelizacji ustawy o IPN. Politycy z ponadpartyjnego zespołu do walki z antysemityzmem zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy, by sprzeciwił się ustawie, a jeśli dotrze ona na jego biurko, to ją zawetował. 
rozwiń zwiń