Witold Waszczykowski: nasza reakcja była natychmiastowa

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 19:00
– Nasze relacje ze Stanami Zjednoczonymi są w tej chwili bardzo rozbudowane. Dotyczą nie tylko kwestii politycznych. Przypomnę, że w ciągu ostatnich trzech lat doszło do kilku spotkań na szczeblu prezydenckim – powiedział gość "Pulsu Trójki" Witold Waszczykowski.
Audio
  • Witold Waszczykowski o polskiej polityce zagranicznej (Puls Trójki)
Witold Waszczykowski
Witold WaszczykowskiFoto: Salon polityczny Trójki

– Martwię się, żeby nasze relacje ze Stanami Zjednoczonymi, które są w tej chwili rozdygotane w warstwie retorycznej, nie popsuły się w warstwie rzeczywistej – mówił gość radiowej Trójki. – Ale myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, aby z tej retoryki wyjść – ocenił Witold Waszczykowski.

Jak wybrnąć z obecnej sytuacji? Zdaniem byłego szefa MSZ, "tak, jak to robimy do tej pory". – Dyskutując, wyjaśniając – dodał Witold Waszczykowski.

– Na odcinku amerykańskim nasza reakcja była natychmiastowa. Najpierw pojechał wiceminister, teraz jest tam minister Szczerski i prowadzi dalej rozmowy. Mam nadzieję, że oprócz tej histerii w mediach nic faktycznie złego się nie dzieje – mówił były minister spraw zagranicznych.

– Mamy tysiące żołnierzy amerykańskich w Polsce. Mamy wreszcie poważne kontrakty gospodarcze, wspomnę tu chociażby o gazie skroplonym – przekonywał gość "Pulsu Trójki".

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Gość: Witold Waszczykowski (były minister spraw zagranicznych)
Data emisji: 8.03.2018
Godzina emisji: 17.45

mg/kw

Zobacz także

Czytaj także

USA wprowadzą sankcję wobec polskich władz? Wiceszef MSZ: nie było żadnego ultimatum

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 08:48
- Strona amerykańska ma swoje wątpliwości, ale nie ma w naszych kontaktach języka ultimatów; informacje o "szlabanie" dla polskich władz to nieprawda - powiedział wiceszef MSZ Bartosz Cichocki, odnosząc się do informacji Onetu, zgodnie z którymi Amerykanie wprowadzili sankcje wobec polskich władz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzeczniczka rządu zapewnia: współpraca strategiczna z USA - niezagrożona

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 13:39
Dwustronna współpraca strategiczna z USA nie jest zagrożona, kontakty dyplomatyczne pozostają na dotychczasowym poziomie - powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, odnosząc się do informacji Onetu, zgodnie z którymi Amerykanie wprowadzili sankcje wobec polskich władz. 
rozwiń zwiń