X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Komenda po 18 latach wyszedł na wolność. Kto jest odpowiedzialny za jego niesłuszne skazanie?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 19:21
- Moim zdaniem nikt z prokuratury nie poniesie odpowiedzialności za niesłuszne skazanie Tomasza Komendy - stwierdził na antenie Trójki Marcin Wolny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jacek Skała ze Związku Zawodowego Prokuratorów i Prokuratury stwierdził z kolei, że uniewinnienie Komendy trzeba mimo wszystko postrzegać w kategoriach sukcesu.
Audio
  • Jacek Skała i Marcin Wolny o sprawie Tomasza Komendy (Puls Trójki)
Skazany Tomasz Komenda na sali rozpraw Sądu Okręgowego we Wrocławiu
Skazany Tomasz Komenda na sali rozpraw Sądu Okręgowego we WrocławiuFoto: PAP/Maciej Kulczyński

– Okres przedawnienia w tej sprawie już dawno minął, dlatego moim zdaniem nikt z prokuratury nie poniesie odpowiedzialności. Myślę, że w przypadku przestępstw przeciwko wymiarowi sprawiedliwości np. wymuszanie zeznań i ukrywanie dowodów, te okresy przedawniania są zdecydowanie zbyt krótkie. Osobiście znam siedem spraw, w których zapadały kary 25 lat, i które budzą nasze poważne wątpliwości. Przyczyny takiego stanu rzeczy są bardzo różne. Są to nie tylko błędy sędziów i prokuratorów, ale także policjantów zbierających dowody – powiedział Marcin Wolny. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Jacek Skała dodał, że "ta sprawa wbrew pozorom pokazuje sprawność działania prokuratury". – Proszę zwrócić uwagę, że prokurator generalny wsłuchał się w głosy krewnych ofiary, którzy sygnalizowali, że na wolności jest sprawca i polecił wznowienie śledztwa. Dzięki temu ustalono personalia właściwego sprawcy, a w konsekwencji sąd zastosował przedterminowe warunkowe zwolnienie. To sukces prokuratury. Dążyliśmy do prawdy materialnej i do tej prawdy dojdziemy. Trzeba jednak pamiętać, że omyłki sądowe zdarzają się na całym świecie - dodał Skała.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Marcin Wolny (Helsińska Fundacja Praw Człowieka), Jacek Skała (Związek Zawodowy Prokuratorów i Prokuratury)
Data emisji: 15.02.2018
Godzina emisji: 17.45

koz/gs

Czytaj także

Niesłusznie skazany Tomasz Komenda po 18 latach wyszedł na wolność

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 15:25
42-letni mężczyzna, który przesiedział 18 lat w więzieniu pod zarzutem morderstwa, wyszedł na wolność. Zdaniem prokuratury, mężczyzna jest niewinny.
rozwiń zwiń