X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ustawa o ratownictwie będzie głosowana na najbliższym posiedzeniu Sejmu? "Liczę na to"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 18:15
– Trudno tu odpowiadać za parlamentarzystów, ale projekt jest procedowany w Sejmie. Niestety część posłów opozycji zgłosiła kolejne pytania i musiała ona wrócić do Komisji Zdrowia. Bardzo liczę na to, że projekt będzie głosowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu – mówił na antenie radiowej Trójki minister zdrowia Łukasz Szumowski. 
Audio
  • Minister zdrowia wyraził nadzieję, że ustawa o ratownictwie będzie głosowana na najbliższym posiedzeniu Sejmu (Puls Trójki)
Łukasz Szumowski
Łukasz SzumowskiFoto: Trójka

Nie kończą się wyzwania stojące przed Ministerstwem Zdrowia. W lutym zakończył się protest lekarzy rezydentów, a już w kwietniu protestować będą ratownicy medyczni. Będzie to związane z ograniczeniem dyżurów, co poskutkuje utrudnieniami dla pacjentów.

– Na ostatnim spotkaniu z ratownikami, co oni podkreślali, przedstawiłem projekt rozporządzenia, który wchodzi do konsultacji międzyresortowych i społecznych. Było ono zawarte w porozumieniu z zeszłego roku, które z ratownikami podpisał minister Radziwiłł. Chodziło o dodatek, który zagwarantował pan minister. Zrealizowałem te ustalenia, ponieważ przez rok część ratowników tych pieniędzy nie dostawała – zaznaczył Łukasz Szumowski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Prowadzący przypomniał, że na tym postulaty ratowników się nie kończą. Chcą m.in. uchwalenia małej ustawy o ratownictwie, która utknęła w Komisji Zdrowia.

– Trudno mi odpowiadać za parlamentarzystów, ale projekt jest procedowany w Sejmie. Niestety część posłów opozycji zgłosiła kolejne pytania i ustawa musiała wrócić do Komisji Zdrowia. Bardzo liczę na to, że projekt będzie głosowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu – powiedział Łukasz Szumowski.

– Projekt zakłada upaństwowienie służy ratowniczej. To był wyborczy postulat Prawa i Sprawiedliwości. To jest postulat środowisk ratowniczych. Jest w tym trochę logiki, trudno sobie wyobrazić, że policja jest policją prywatną – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech 
Goście: Łukasz Szumowski (minister zdrowia)
Data emisji: 28.03.2018
Godzina emisji: 17.45

dcz/kw

Czytaj także

Kompromis ws. służby zdrowia. Co przekonało rezydentów?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 18:45
– Wreszcie udało się przyjąć pewne wspólne założenia dotyczące tego, co trzeba zmieniać w ochronie zdrowia w najbliższych latach – mówił Tomasz Latos z PiS. – Nie jest możliwe, żeby ten postęp w budżecie państwa dokonał się w trzy tygodnie – stwierdziła Alicja Chybicka z PO.
rozwiń zwiń