Wyborcza "prekampania" w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 19:20
Państwowa Komisja Wyborcza apeluje do kandydatów startujących w wyborach samorządowych o zaprzestanie wyborczej agitacji. O prowadzonej w stolicy "prekampanii" rozmawiali goście "Pulsu Trójki"
Audio
  • "Prekampania" – znak naszych czasów? (Puls Trójki)
Kandydaci na stanowisko prezydenta Warszawy
Kandydaci na stanowisko prezydenta WarszawyFoto: W.Kusiński (PR) / Jacek Turczyk (PAP)

Jestem troszkę tą sytuacją zażenowany – przyznał Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej". Podkreślił, że oczekiwalibyśmy od wszystkich kandydatów, że będą przepisów przestrzegać. Przyznał, że dzisiaj bardzo ciężko jest powiedzieć, co jest kampanią wyborczą, a co nie jest, a prawo nie jest w stanie nadążyć za rzeczywistością. Zauważył też, że i Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski są parlamentarzystami i mieli czas na to, żeby złożyć propozycję dostosowania przepisów wyborczych do rzeczywistości, a jednak nie zrobili tego. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Tam gdzie regulacje nie działają i są martwe należy odregulowywać – stwierdził Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego". Zwrócił uwagę, że obchodzone są również przepisy o ciszy wyborczej i zakazie przeprowadzania sondaży. – Szkoda mi przewodniczącego PKW, który wzywa, apeluje, bo prawo jest takie, a nie ma żadnych narzędzi – przyznał Łoziński. – Jaki jest sens istnienia prawa które jest łamane na oczach całej Polski, a nie ma możliwości go wyegzekwować – pytał.

Goście Marcina Pośpiecha zastanawiali się też, co oznacza sojusz w wyborach samorządowych Prawicy Rzeczypospolitej z Kukiz'15. W audycjo poruszono też temat uposażenia posłów. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji:  Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goscie: Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"), Michał Szułdrzyński ("Rzeczpospolita")
Data emisji: 08.05.2018
Godzina emisji: 17.45

fc/ml

Czytaj także

"Warszawa potrzebuje nowych mostów". Nowe zobowiązanie Patryka Jakiego

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 10:20
Patryk Jaki, kandydat PiS na prezydenta Warszawy poinformował, że jeśli wygra w wyborach samorządowych, rozpocznie program budowy nowych mostów w stolicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzaskowski: Gronkiewicz-Waltz nie weźmie udziału w mojej kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 10:59
Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie weźmie udziału w mojej kampanii wyborczej; kampanię poprowadzę sam, nie potrzebuję wsparcia - powiedział kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski.
rozwiń zwiń