X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Gowin: konstytucja dla Nauki powstaje w sposób unikalny

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 18:45
– Konstytucja dla Nauki powstaje w sposób unikalny, nie tylko w skali Polski, ale także całej Unii Europejskiej – powiedział na antenie Trójki wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. 
Audio
  • Jarosław Gowin o Konstytucji dla Nauki (Puls Trójki)
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: Trójka

Projekt ustawy o szkolnictwie wyższym nazywany Konstytucją dla Nauki został skierowany do prac w komisji. W Sejmie zakończyło się pierwsze czytanie projektu reformy. 

– Ta ustawa powstaje w sposób unikalny, bo postanowiliśmy ją pisać razem ze środowiskiem akademickim. W kwestii wielkich zmian systemowych tryb prac, którym się kierujemy, jest wzorem do naśladowania dla innych członków Unii Europejskiej – powiedział Jarosław Gowin. Dodał, że dla niego istotą tej ustawy jest: wyższy poziom kształcenia studentów, wyższy poziom badań naukowych, większa autonomia uczelni i wyższy poziom finansowania w tym także wynagrodzeń dla pracowników naukowych. 

Więcej informacji i komentarzy na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wicepremier stwierdził, że termin wejścia w życie ustawy, czyli 1 października 2018, jest niezagrożony – Pracowaliśmy nad nią przez ostatnie dwa i pół roku, więc nie ma już sensu dłużej zwlekać. Oczywiście trzeba też pamiętać o stanowisku prezydenta. To właśnie dlatego w tym tygodniu spotkam się z prezydentem Andrzejem Dudą, by zaprezentować mu ostateczny kształt ustawy, która trafiła do sejmu.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)
Data emisji: 09.05.2018
Godzina emisji: 17.44

koz/ml