X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Gróbarczyk: pod koniec roku rozpoczniemy przekop Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 19:10
– Pod koniec tego roku rozpoczniemy przekop przez Mierzeję Wiślaną – powiedział na antenie Trójki minister gospodarki morskiej i żeglugi Marek Gróbarczyk.
Audio
  • Marek Gróbarczyk o przekopie Mierzei Wiślanej (Puls Trójki)
Marek Gróbarczyk
Marek GróbarczykFoto: IAR

Przekop przez Mierzeję Wiślaną, jeden z głównych projektów rządu Prawa i Sprawiedliwości ma powstać w miejscowości Nowy Świat. Liczyć będzie ok. 1300 m długości i 5 m głębokości Koszt inwestycji jest szacowany na ok. 880 mln zł. 

– Pracujemy zgodnie z harmonogramem, więc założyliśmy, że na koniec tego roku rozpoczniemy już fizycznie budowę. Za chwile mamy też raport oddziaływania na środowisko i jego ocenę. Następnie będziemy czekać na uzyskanie zgody na realizację – powiedział Marek Gróbarczyk.

Więcej informacji i komentarzy na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zapytany o zalety inwestycji minister stwierdził, że "przekop spowoduje uruchomienie zachodniej części Polski". – Nie chodzi tylko port w Elblągu, ale także o to, że południowa i północna cześć Zalewu Wiślanego ma szansę się rozwijać. Jest to też projekt związany z bezpieczeństwem naszego kraju. Swobodne wejście i wyjście na Zalew Wiślany nie może być kontrolowane przez Moskwę – dodał Gróbarczyk.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Marek Gróbarczyk (minister gospodarki morskiej i żeglugi)
Data emisji: 17.05.2018
Godzina emisji: 17.44

koz/ml

Czytaj także

Marek Gróbarczyk: chcemy zahamować budowę Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 08:23
– Działania, które podejmujemy mają jedno na celu, zahamowanie tej szkodliwej inwestycji, która przeczy integracji Unii i jej bezpieczeństwa energetycznego – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania minister gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Gość odniósł się do planowanej budowy gazociągu Nord Stream 2. W ostatnich dniach stanęła ona pod znakiem zapytania, po przyjęciu przez Kongres USA ustawy, dającej możliwość nałożenia sankcji na firmy, uczestniczące w tym projekcie.    
rozwiń zwiń