X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy wizerunek Polski na świecie można kształtować poprzez bohaterów historycznych?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 18:55
– Kształtowanie wizerunku poprzez bohaterów to nie tylko szansa, ale i konieczność – powiedział na antenie Trójki dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. Dr Łukasz Michalski (Państwowy Instytut Wydawniczy) stwierdził, że politykę historyczną uprawia każde poważniejsze państwo na świecie.
Audio
  • Eksperci o polityce historycznej Polski (Puls Trójki)
Witold Pilecki w trakcie procesu. W 1947 roku został  aresztowany przez komunistów a rok później skazany na śmierć
Witold Pilecki w trakcie procesu. W 1947 roku został aresztowany przez komunistów a rok później skazany na śmierć Foto: Domena publiczna

Od rana w stolicy trwają uroczystości w 70. rocznicę śmierci rotmistrza Pileckiego. Goście "Pulsu Trójki" zastanawiali się, czy jest szansa, by wizerunek Polski w świecie, był kształtowany przez takie postaci i wydarzenia?

 To nie tylko szansa, ale i konieczność. Wszystko polega na właściwym doborze postaci i zdarzeń, wokół których chcemy budować wizerunek i pamięć. Witold Pilecki, jest świetną postacią na użytek zewnętrzny i wewnętrzny, bo łączy, a nie dzieli. Pamiętajmy jednak, że mądra polityka historyczna opiera się na pluralizmie pamięci. Moim zdaniem trzeba mówić o wszystkich bohaterach, bo każdy z nich miał różne afirmacje i przekonania polityczne  powiedział Sebastian Gajewski.

Więcej informacji i komentarzy na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce". 

Łukasz Michalski dodał, że "polityka historyczna jest koniecznością, bo uprawia ją każde poważniejsze państwo na świecie".  Z całą pewnością w Polsce nadrabiane są olbrzymie zaległości w tej dziedzinie. Ważne jednak, żeby ta polityka nie była przedmiotem prymitywnej manipulacji, jak to ma miejsce np. w Rosji. Najważniejsze jest to, żeby prowadzić ją świadomie i w imię pewnych celów – podkreślił gość Trójki.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: dr Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego), dr Łukasz Michalski (dyrektor Państwowego Instytutu Wydawniczego)
Data emisji: 25.05.2018
Godzina emisji: 17.45

koz/mk