X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Życzę dzieciom dobrych, mądrych, odpowiedzialnych dorosłych"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 18:27
– Życzę dzieciom dobrych, mądrych, odpowiedzialnych dorosłych. Bo to dorośli tworzą ten świat, który dla dzieci ma być bezpieczny – mówił na antenie radiowej Trójki Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. 
Audio
  • Rzecznik Praw Dziecka złoży wniosek do marszałka Sejmu ws. organizacji Sejmu Dzieci i Młodzieży (Puls Trójki)
Marek Michalak
Marek MichalakFoto: PAP/Adam Guz

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.

– Ja zawsze na 1. czerwca życzę dzieciom dobrych, mądrych, odpowiedzialnych dorosłych. Bo to dorośli tworzą ten świat, który dla dzieci ma być bezpieczny. Żeby one czuły się kochane, czuły się bezpiecznie, to muszą wokół siebie takich ludzi mieć. Życzę żeby wszystkie dzieci mogły rozmawiać ze swoimi rodzicami, żeby były wysłuchane, żeby nauczyciele tez ze zrozumieniem podchodzili do waszych potrzeb. Później już to wszystko się kręci dobrze – takie życzenia na antenie radiowej Trójki złożył dzieciom z okazji ich święta Rzecznik Praw Dziecka.  

Więcej informacji i komentarzy na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce". 

Prowadzący spytał o działania Rzecznika ws. pomocy niepełnosprawnym dzieciom.

– Jeśli mówimy o najsłabszej grupie społecznej, o osobach, którym należy się wsparcie i pomoc, to na pewno tą grupą są dzieci, a w tej grupie dzieci z niepełnosprawnością. Na każdym etapie należy zwracać uwagę na ich szczególną sytuację i ich rodzin (…) opiekunowie domagają się godnego życia dla sowich podopiecznych, czy oni są niepełnoletni czy pełnoletni, i tak wymagają wsparcia – odpowiedział Marek Michalak.

– Ja sam szczególnie zwracam uwagę Ministerstwu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na potrzeby osób z niepełnosprawnością – dodał.

Poruszono również temat Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym roku nie odbędzie się on przy Wiejskiej.

– Bardzo żałuję, że to wydarzenie się nie odbędzie. I to z wielu względów, ale przede wszystkim dlatego, że to już jest pewna tradycja, którą zapoczątkowała Janina Ochojska i przez dwadzieścia parę lat Sejm się odbywał. Nie tak, jak ja bym sobie życzył, żeby była jasność, ja bym chciał, żeby była pełna demokracja, żeby dzieci uczestniczyły w wyborach, żeby miały możliwość same siebie wybrać, a nie dawać swoje prace do wyboru przez dorosłych - zaznaczył Michalak.

– Sejm nie jest własnością dorosłych. Dzieci tez mają prawo do niego wejść, mają prawo zobaczyć, poczuć ten klimat świątyni demokracji. Dlatego najpierw moje oświadczenie, a potem wniosek do pana marszałka z prośbą o refleksję i zmianę tej decyzji - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Gość: Marek Michalak (Rzecznik Praw Dziecka)
Data emisji: 01.06.2018
Godzina emisji: 17.44

dcz/ml

Czytaj także

Marek Michalak: To jest bardzo ważna misja, bardzo ważne działanie, to jest rodzicielstwo zastępcze

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 13:05
- To jest bardzo ważna misja, bardzo ważne działanie, to jest rodzicielstwo zastępcze. To są te dzieci, które na co dzień nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych i obcy ludzie otwierają im swoje serca, swój dom i pomagają - podkreślił w radiowej Jedynce Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.
rozwiń zwiń