X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Centralny Port Komunikacyjny jest potrzebny?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 18:32
W sobotę prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Nowe lotnisko ma powstać między Łodzią a Warszawą i ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie. Port ma docelowo obsługiwać nawet 100 mln pasażerów rocznie i być gotowy w 2027 r. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Stanisław Żmijan (PO) i Jacek Sasin (PiS) o CPK (Puls Trójki)
Centralny Port Komunikacyjny ma być usytuowany 37 km od stolicy
Centralny Port Komunikacyjny ma być usytuowany 37 km od stolicyFoto: shutterstock.com/Mark Agnor

Stanisław Żmijan (PO) stwierdził, że to niepotrzebny wydatek. Jak mówił, w Polsce są pilniejsze sprawy do realizacji i powinniśmy racjonalnie wydawać pieniądze.

– Za naszych rządów zmodernizowaliśmy wszystkie porty lotnicze i wybudowaliśmy cztery nowe. Mamy 15 portów lotniczych o światowym standardzie – podkreślił gość Trójki.  Nie jest sztuką wybudować, tylko sztuką jest odprawiać  dodał polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jacek Sasin (PiS) tłumaczył, że liczba lotnisk nie przekłada się na loty długodystansowe, które obsługuje tylko Okęcie. Jego zdaniem, żeby mogły się one dalej odbywać, to lotnisko w Warszawie musi się rozrastać, a w tej chwili nie jest to możliwe.

 Okęcie zostało obudowane drogami szybkiego ruchu, zabudową mieszkaniową i nie ma możliwości jego rozbudowy. Skazujemy się i jako kraj, i jako stolica Warszawa, na peryferyjność  zaznaczył poseł PiS.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jacek Sasin (PiS) i Stanisław Żmijan (PO)
Data emisji: 4.06.2018
Godzina emisji: 17.44

mr/mk

Czytaj także

Piotr Apel: CPK to inwestycja na miarę Gdyni. Plany dobre i ambitne

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 10:20
- Taka duża inwestycja to jest zawsze dobry pomysł, pod warunkiem jednak, że będzie dobrze zrobiony. Diabeł tkwi w szczegółach. Jesli zbudujemy tylko duże lotnisko i nie skomunikujemy go odpowiednio, to ono będzie porzypominało tego słomianego misia z filmu Barei - mówił w "Sygnałach dnia" poseł Kuikiz'15 Piotr Apel.
rozwiń zwiń