X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Gróbarczyk: mogliśmy pokazać, jak wygląda polskie wybrzeże i jakim potencjałem dysponujemy

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 19:16
– Zaprezentowaliśmy Polskę w sposób najlepszy i wszyscy, a przyjechał w zasadzie cały świat, wyjechali stąd usatysfakcjonowani – mówił w "Pulsie Trójki" Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. 
Audio
  • Światowe Dni Morza za nami. Jak wykorzystać potencjał Polski? (Puls Trójki)
Marek Gróbarczyk
Marek GróbarczykFoto: PAP/Marcin Bielecki

W Szczecinie zakończyły się Światowe Dni Morza – jedno z największych i najważniejszych spotkań branży morskiej. Przez 3 dni w stolicy Pomorza Zachodniego odbywały się spotkania i dyskusje dotyczące aktualnych problemów i kierunków rozwoju gospodarki morskiej na świecie. Wydarzeniu patronuje Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO) działająca w ramach ONZ. Polska po raz pierwszy organizowała tę imprezę. 

Czy osiągnęliśmy sukces? - Myślę, że stanęliśmy na wysokości zadania. Wszyscy wyjechali stąd usatysfakcjonowani i przekonani, że Polska jest niezwykle otwarta, i, co dla mnie najważniejsze, morska – mówił Marek Gróbarczyk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Minister pytany był też o wybór Szczecina jako gospodarza wydarzenia, przecież jest to miasto, które nie ma bezpośredniego dostępu do morza jak Gdańsk czy Kołobrzeg. – Pytanie w IMO było jeszcze trudniejsze – odpowiedział Marek Gróbarczyk. – Dlaczego Szczecin a nie Warszawa? Do tej pory wszystkie takie obchody organizowane były w stolicy, do tego zimą. Udało się przekonać wszystkich, że nie Warszawa a Szczecin i że nie zimowy, a letni okres będzie najlepszy – wyjaśnił minister. 

Dodał też, że "Szczecinowi się to po prostu należało". – Po latach decyzji i działań, które doprowadziły do upadku gospodarki morskiej, a przede wszystkim przemysłu stoczniowego, musieliśmy zaznaczyć, że ta polityka dobiegła końca. Nasza koncepcja jest zupełnie inna – mówił gość "Pulsu Trójki". 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Marek Gróbarczyk (minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej)
Data emisji: 15.06.2018
Godzina emisji: 17.44

tjak


Czytaj także

Marek Gróbarczyk: Polska ma szanse wejść w przyszłym roku do rady Międzynarodowej Organizacji Morskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 21:42
Polska w przyszłym roku będzie starać się o członkostwo w Radzie Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO). Ogłosił to minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, podczas Światowych Dni Morza w Szczecinie. IMO to agenda działająca przy ONZ zajmująca się prawem morskim, ochroną środowiska i bezpieczeństwem na morskich szlakach handlowych.
rozwiń zwiń