X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozdawnictwo czy konieczność? Policjanci kolejną grupą domagającą się podwyżek

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 18:55
– Służby publiczne, tzn. ochrona zdrowia, policja, służba cywilna, w której od wielu, wielu lat nie było podwyżek, pełnią bardzo ważną społeczną rolę. Jeżeli one się "wysypią", to uderzy to praktycznie we wszystkich – mówił na antenie radiowej Trójki Adrain Zandberg (Razem). – Kwitnie rozdawnictwo i ludziom się wydaje, właściwie dlaczego mieliby nie wierzyć, że państwo po prostu pływa kupą pieniędzy, z którymi nie ma co zrobić – stwierdził Jacek Wilk. 
Audio
  • Politycy nie zgodzili się co do potrzeby zapewnienia podwyżek pracownikom policji (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Tomasz Bidermann

Policjanci domagają się podwyżek, możliwości przechodzenia na wcześniejsze emerytury oraz pełnopłatnych zwolnień lekarskich. Dziś zaczęli protest. Na razie funkcjonariusze nie będą wystawiali mandatów za drobne przewinienia. Jeśli to nie poskutkuje, w sierpniu zaczną protest włoski, a jesienią chcą zwołać manifestację w Warszawie.

 Jeżeli premier naszego rządu co kilka miesięcy występuje na jakimś zgromadzeniu i mówi: kiełbasy, browary i inne towary, narodzie kochany, ja tobie dam rentę wysoką, opiekę lekarską i tak dalej i generalnie kwitnie rozdawnictwo i ludziom się wydaje, właściwie dlaczego mieliby nie wierzyć, że państwo po prostu pływa kupą pieniędzy, z którymi nie ma co zrobić, i się męczy z tym nadmiarem gotówki, to mówią: podzielcie się, nie męczcie się tak z tymi pieniędzmi, skoro tyle macie  ironizował Jacek Wilk.

 Oczywiście nikt nie widzi tego, że to jest na kredyt i że Polska jeszcze nigdy nie miała tak wielkiego zadłużenia. Tak naprawdę zadłużyliśmy się już na kilka pokoleń do przodu. Ta spirala rozdawnictwa i podkręcania roszczeniowej postawy na tyle urosła, że nie ma się co dziwić. Drugą stroną tych rządowych ściem jest to, że rosną ceny i o tym też się nie mówi. Ceny towarów żywnościowych w ciągu ostatnich lat wzrosły nawet do 50 proc.  dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Polityk partii Razem mówił, że osłabienie policji czy służby zdrowia uderza "praktycznie we wszystkich". - Mówienie o roszczeniowości w sytuacji, w której płace pielęgniarek, w której płace szeregowych policjantów, młodych lekarzy-rezydentów są takie, że nie ma chętnych, by podejmować pracę w tym zawodzie, jest po prostu nieodpowiedzialne. Służby publiczne, tzn. ochrona zdrowia, policja, służba cywilna, w której od wielu, wielu lat nie było podwyżek, pełnią bardzo ważną społeczną rolę. Jeżeli one się "wysypią", to uderzy to praktycznie wszystkich  ocenił Adrian Zandberg.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech 
Goście: Jacek Wilk (Wolność), Adrian Zandberg (Razem)
Data emisji: 9.07.2018
Godzina emisji: 17.45

dcz/mk