X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eksperci komentują spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem. "Ten szczyt przypomina Jałtę"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 19:06
– Władimir Putin tak podzielił Ukrainę, że cokolwiek by nie chciała zrobić, jakiś region zawsze powie "nie" – mówił w audycji "Puls Trójki" Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk. Gościem Polskiego Radia był również Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Audio
  • Artur Wróblewski i Paweł Kowal o spotkaniu Donalda Trumpa z Władimirem Putinem (Puls Trójki)
Spotkanie prezydentów Rosji i USA w Helsinkach
Spotkanie prezydentów Rosji i USA w HelsinkachFoto: PAP/EPA/MAURI RATILAINEN

Zakończyło się spotkanie prezydentów Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i Rosji Władimira Putina w Helsinkach. Podczas spotkania poruszono m.in. kwestię domniemanego ingerowania Rosji w wybory w USA oraz sprawy związane z relacjami rosyjsko-ukraińskimi. 

Do tego spotkania odnieśli się w radiowej Trójce Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk i Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. – Wydaje mi się, że ten szczyt był bardziej potrzebny Putinowi niż Trumpowi, ponieważ on go w jakiś sposób legitymizuje. Nazwałbym go wyjątkowym pod względem stosunków amerykańsko-rosyjskich. Jest to bowiem najbardziej tajemnicze spotkanie. Do końca nie było wiadomo o czym będą panowie rozmawiać. Trochę przypomina to zatem szczyt z listopada 1943 roku albo ten w Jałcie – ocenił Wróblewski. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Natomiast zdaniem Kowala to spotkanie jest pewną parodią historii. – To widać szczególnie w przypadku prezydenta Trumpa. Natomiast jeśli chodzi o Władimira Putina, to z tego, co mówił podczas konferencji prasowej wynika, że chciałby przeprowadzić swoją wersję regionalizacji Ukrainy. Tak podzielił to państwo, że cokolwiek by nie chciało zrobić, to jakiś region zawsze powie "nie". Krótko mówiąc na wieki wieków Ukraina będzie w rękach Rosji – przekonywał ekspert. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Paweł Kowal (Polska Akademia Nauk), Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego)
Data emisji: 16.07.2018
Godzina emisji: 17.45

kad/kw

Czytaj także

Spotkanie prezydentów Rosji i USA. "Putin wrócił na salony"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 16:18
Ponad dwie godziny trwało spotkanie prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji "w cztery oczy". W Polskim Radiu 24 o rozmowach na linii Donald Trump-Władimir Putin w Helsinkach mówił Marcin Kędzierski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. 
rozwiń zwiń