X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie Putin-Trump: czy dokonał się reset stosunków amerykańsko-rosyjskich?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 19:07
Zakończyło się spotkanie prezydentów Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i Rosji Władimira Putina. Nie ogłoszono jednak żadnej wspólnej inicjatywy świadzcącej o przełomie w stosunkach między mocarstwami. – Dokonał się reset – powiedział Grzegorz Lewicki, analityk spraw międzynarodowych.
Audio
  • Spotkanie prezydentów USA Donalda Trumpa i Rosji Władimira Putina w Helsinkach (Puls Trójki)
Władimir Putin i Donald Trump na szczycie w Helsinkach
Władimir Putin i Donald Trump na szczycie w HelsinkachFoto: PAP-EPA/ALEXEI NIKOLSKY

Po spotkaniu Putin-Trump, prezydent USA powiedział, że "stosunki nigdy nie były gorsze, ale to się zmieniło cztery godziny temu". Czy z perspektywy Warszawy powinniśmy się martwić tymi słowami – pytał w Pulsie Trójki Marcin Pośpiech.

– Ewidentnie dokonał się pewnego rodzaju reset stosunków amerykańsko-rosyjskich – powiedział gość audycji Grzegorz Lewicki. – Do tego stopnia, że prezydent Trump wahał się w sprawie dowodów na wpływanie Rosji na wybory w Stanach, czy bardziej ufać Putinowi, czy własnym służbom. Samo to może być martwiące niż przecieki, że mogli się np. dogadać w sprawie Ukrainy – dodał analityk

– Trudno powiedzieć, czy reset jest, czy go nie ma, ale na pewno Putin był na fali wznoszącej – zauważył Jakub Biernat. – Prezydent Rosji przyjechał do Helsinek uskrzydlony swoim mundialem. Wydaje mi się, że było widać przewagę nad Trumpem – zauważył dziennikarz telewizji Biełsat.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Zarówno Putin jak i Trump zdają sobie sprawę, że gdyby na przykład doszło do uznania aneksji Krymu, to byłaby wielka, międzynarodowa awantura – podkreślił Grzegorz Lewicki. – Zastosowano chwyt zastępczy. Putin powiedział, że "różnimy się w sprawach Krymu", Trump się wogóle do tego nie odniósł, więc to było dyplomatyczne, wytrawne zagranie: coś jest na rzeczy, ale bez obciążania wizerunkowego prezydenta USA – dodał.

– Jednak to prezydent USA musiał odbijać różne piłki i je przyjmować. Putin był jednak spokojniejszy, mógł to spotkanie lepiej dla siebie rozegrać – podkreślał Jakub Biernat.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Grzegorz Lewicki (analityk spraw międzynarodowych) i Jakub Biernat (dziennikarz telewizji Biełsat)
Data emisji: 17.07.2018
Godzina emisji: 17.43

tjak/ml

Czytaj także

Helsinki: szczegóły spotkania Władimira Putina z Donaldem Trumpem

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 10:05
Prezydent Stanów Zjednoczonych ma w niedzielę wieczorem przylecieć do Finlandii. W poniedziałek w Helsinkach zaplanowane jest spotkanie Donalda Trumpa z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. Jednodniowy szczyt Stany Zjednoczone-Rosja wzbudza ogromne kontrowersje w Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin-Trump. Ekspert: Europa może stać się kondominium amerykańsko-rosyjskim

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 12:17
Prezydent USA Donald Trump przybył do Helsinek, by spotkać się z przywódcą Rosji Władimirem Putinem. Będzie to pierwszy szczyt amerykańsko-rosyjski od objęcia prezydentury przez Trumpa. Amerykanista dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas mówi portalowi PolskieRadio.pl o oczekiwaniach i możliwych efektach spotkania przywódców dwóch mocarstw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Czaputowicz: Polska ze spokojem przygląda się spotkaniu Trump-Putin

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 15:39
- Polska ze spokojem przygląda się spotkaniu prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina - przekonywał w poniedziałek w Brukseli szef MSZ Jacek Czaputowicz. - Wiemy, kto jest naszym przyjacielem, a kto przeciwnikiem w tych rozmowach - podkreślił.
rozwiń zwiń