Co dalej z debatą ws. zmiany konstytucji? Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 18:30
– Decyzja Senatu zablokuje debatę ws. zmiany konstytucji na dłuższy czas – powiedział na antenie Trójki Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny"). Marcin Makowski ("Do Rzeczy") stwierdził z kolei, że "sam pomysł przeprowadzenia referendum powstał w niekorzystnych warunkach politycznych".
Audio
  • Publicyści o debacie ws. zmiany konstytucji (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W środę Senat nie wyraził zgody na zarządzenie przez prezydenta Andrzeja Dudę konsultacyjnego referendum w sprawie zmian w konstytucji w dniach 10-11 listopada. 

– Jestem zwolennikiem żeby konstytucje napisać od nowa, lub solidnie ją przemodelować. Powodem jest to, że zawiera dużo błędów. Mamy prezydenta i premiera z tego samego obozu, a i tak mamy problemy w kwestii np. dyplomacji, czy wojska. Uważam, że decyzja Senatu nie jest krokiem wstecz, tylko zablokowaniem tej debaty na dłuższy czas. Zresztą i tak uważam, że samo referendum mogło się skończyć frekwencyjną klapą – powiedział Jakub Jałowiczor.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".  

Marcin Makowski dodał, że samo referendum to "pomysł, który powstał w niekorzystanych warunkach i zdał egzaminu z politycznej przydatności" – Nie samo nachodzenie terminów było kłopotem, tylko materia tego referendum. Dobrze, że podjęliśmy tę debatę, ale ta inicjatywa od poczatku nie miała solidnych fundamentów – stwierdził Makowski.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny"), Marcin Makowski ("Do Rzeczy")
Data emisji: 26.07.2018
Godzina emisji: 17.45

koz/kw