Ceny prądu drastycznie wzrosną. Kto odczuje to najmocniej?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 18:23
"Rzeczpospolita" podaje, że za 2 lata będziemy mieli najwyższe hurtowe ceny energii i najwyższe taryfy dla wszystkich grup odbiorców. Dla niektórych ceny prądu wzrosną nawet o 80 procent. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Magdalena Skłodowska i Marcin Roszkowski o wzroście cen prądu (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Magdalena Skłodowska (WysokieNapiecie.pl) podkreśliła, że ceny energii będą rosły, ale trzeba zrobić co się da, aby jak najmniej odczuć ten wzrost. Jej zdaniem mała elastyczność polskiego systemu, opartego w głównej mierze na węglu, skazuje nas na to co daje rynek. – Klienci indywidualni w pewien sposób są jednak chronieni – dodała gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Marcin Roszkowski (prezes Instytutu Jagiellońskiego) tłumaczył, że energetyka w Polsce jest bardzo konserwatywna. Jak mówił, wewnątrz niewiele się zmienia, natomiast przyspieszyły mocno regulacje zewnętrzne. – Polska przestała do tego pasować, gdyż ciepło i energię elektryczną wytwarzamy głównie z węgla. Już zaczynamy za to płacić – wyjaśnił ekspert.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Magdalena Skłodowska (WysokieNapiecie.pl) i Marcin Roszkowski (prezes Instytutu Jagiellońskiego)
Data emisji: 30.07.2018
Godzina emisji: 17.45

mr/ml

Czytaj także

"Rządy Pieniądza": prąd nas uderzy po kieszeni? Komentarze ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 11:32
Z prognoz Instytutu Energetyki Odnawialnej, cytowanych przez poniedziałkową "Rzeczpospolitą" wynika, że w 2030 roku łączny koszt prądu dla firm i gospodarstw domowych ma być o 80 procent wyższy niż w 2015 roku. Dziś może także paść rekord zapotrzebowania na energię. Czy możemy się obawiać "blackoutu" i wysokich podwyżek cen prądu? Dyskutowali o tym ekonomiści, goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń