X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ceny prądu drastycznie wzrosną. Kto odczuje to najmocniej?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 18:23
"Rzeczpospolita" podaje, że za 2 lata będziemy mieli najwyższe hurtowe ceny energii i najwyższe taryfy dla wszystkich grup odbiorców. Dla niektórych ceny prądu wzrosną nawet o 80 procent. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Magdalena Skłodowska i Marcin Roszkowski o wzroście cen prądu (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Magdalena Skłodowska (WysokieNapiecie.pl) podkreśliła, że ceny energii będą rosły, ale trzeba zrobić co się da, aby jak najmniej odczuć ten wzrost. Jej zdaniem mała elastyczność polskiego systemu, opartego w głównej mierze na węglu, skazuje nas na to co daje rynek. – Klienci indywidualni w pewien sposób są jednak chronieni – dodała gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Marcin Roszkowski (prezes Instytutu Jagiellońskiego) tłumaczył, że energetyka w Polsce jest bardzo konserwatywna. Jak mówił, wewnątrz niewiele się zmienia, natomiast przyspieszyły mocno regulacje zewnętrzne. – Polska przestała do tego pasować, gdyż ciepło i energię elektryczną wytwarzamy głównie z węgla. Już zaczynamy za to płacić – wyjaśnił ekspert.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Magdalena Skłodowska (WysokieNapiecie.pl) i Marcin Roszkowski (prezes Instytutu Jagiellońskiego)
Data emisji: 30.07.2018
Godzina emisji: 17.45

mr/ml

Czytaj także

"Rządy Pieniądza": prąd nas uderzy po kieszeni? Komentarze ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 11:32
Z prognoz Instytutu Energetyki Odnawialnej, cytowanych przez poniedziałkową "Rzeczpospolitą" wynika, że w 2030 roku łączny koszt prądu dla firm i gospodarstw domowych ma być o 80 procent wyższy niż w 2015 roku. Dziś może także paść rekord zapotrzebowania na energię. Czy możemy się obawiać "blackoutu" i wysokich podwyżek cen prądu? Dyskutowali o tym ekonomiści, goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń