Komentarze polityków ws. nowej ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 18:14
Kukiz'15, Wolni i Solidarni, PSL oraz Partia Razem są przeciwne nowej ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Piotr Zgorzelski i Ryszard Czarnecki o nowej ordynacji wyborczej do PE (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandru Nika/Shutterstock

Piotr Zgorzelski (PSL) uważa, że ta ordynacja wypacza zasadę reprezentatywności. Jak mówił, prowadzi ona do stworzenia swoistego duopolu PiS i PO. – W 2014 roku te dwie partie zgarnęły 75 procent wszystkich mandatów do Parlamentu Europejskiego, a w myśl nowej ordynacji mają szansę na aż 90. Gdzie tu jest reprezentatywność?  pytał polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Ryszard Czarnecki (PiS) podkreślił, że nie wiemy, jaki będzie werdykt wyborców i nie należy przesądzać, na kogo postawią. Jego zdaniem ta ordynacja to w dużym stopniu powielenie tego, co obowiązuje w ordynacji parlamentarnej.  Wybory europejskie to obecnie "randka w ciemno". Wyborca w województwie kujawsko-pomorskim głosuje i nie wie, czy będzie miał jednego reprezentanta, czy trzech  tłumaczył gość Trójki.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Łukasz Karusta
Goście: Piotr Zgorzelski (PSL) i Ryszard Czarnecki (PiS)
Data emisji: 8.08.2018
Godzina emisji: 17.45

mr/mk

Czytaj także

Szef PSL o nowej ordynacji do PE: złodziejska, zbójecka

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 08:05
- Miliony głosów naszych rodaków zostaną zmielone. To jest niestety złodziejska, zbójecka ordynacja, poprzez którą dzisiaj rządzący próbują ukraść Polakom wybory - mówił na antenie radiowej Jedynki Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL. 
rozwiń zwiń