X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chaos w Chemnitz. Demonstracje i antyimigranckie ekscesy

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 18:29
Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostro potępiła próby samosądów, do jakich doszło w ostatnich dniach w Chemnitz we wschodniej części kraju. Jednocześnie złożyła kondolencje rodzinie zabitego mężczyzny, który zmarł w niedzielę po tym, jak został zaatakowany nożem przez dwóch imigrantów. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Arkadiusz Stempin i Bogdan Pliszka o zamieszkach w Chemnitz (Puls Trójki)
Protest w Chemnitz
Protest w ChemnitzFoto: PAP/EPA/FILIP SINGER

Arkadiusz Stempin (Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie) tłumaczył, że za tymi demonstracjami stoi ruch obywatelski "Pro Chemnitz". Jak mówił, trzon grupy ogranicza się do około 50 osób, ale już widać, do czego ta awangarda jest zdolna. – Wyciągnęła na ulice 5,5 tysiąca zwolenników. To dużo, nawet jeśli uwzględnimy fakt, że przeciwko tej grupie była liczna antydemonstracja  podkreślił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Bogdan Pliszka (Politechnika Śląska) stwierdził natomiast, że nastroje antyimigracyjne są w Niemczech od mniej więcej dwóch lat, a konkretnie od zajść w Kolonii. Gość Trójki podkreślił, że po raz kolejny słyszymy od Angeli Merkel zapewnienia, że do takiego ataku nie powinno dojść.  To też sytuacja, która powoduje, że przeciętny Niemiec, widzący to, co się dzieje na ulicach, na pewno nie jest spokojny  dodał.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech 
Goście: Arkadiusz Stempin (Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie) i Bogdan Pliszka (Politechnika Śląska)
Data emisji: 29.08.2018
Godzina emisji: 17.45

mr/mk

Czytaj także

MSW Saksonii: w zajściach w Chemnitz uczestniczyło wielu chuliganów z innych części Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 16:57
- W demonstracjach, które odbyły się w poniedziałek w Chemnitz (Saksonia) uczestniczyło ok. 6 tys. sympatyków skrajnej prawicy, w tym wielu chuliganów, którzy przyjechali z innych rejonów Niemiec - powiedział we wtorek szef MSW Saksonii Roland Woeller.
rozwiń zwiń