Czy Polakom potrzebny jest łatwiejszy dostęp do broni? Komentarze w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 18:50
Czy ograniczenie dostępu do broni może pozytywnie wpłynąć na nasze bezpieczeństwo? W którą stronę zmierzają działania Unii Europejskiej w tej sprawie? Między innymi na te pytania starali się odpowiedzieć goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Witold Zembaczyński i Tomasz Stępień o prawie dostępu do broni (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Autorstwa NEstudio/Shutterstock

Witold Zembaczyński (Nowoczesna) uważa, że za bezpieczeństwo obywateli odpowiada profesjonalna armia. Jego zdaniem posiadanie broni przez osoby fizyczne nie wpływa wprost na bezpieczeństwo publiczne. – Te osoby, nawet jeśli posiadają broń do celów sportowych, łowieckich czy kolekcjonerskich, nie są przeszkolone do jej użycia w sposób bojowy – podkreślił polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei Tomasz Stępień (Firearms United) stwierdził, że "nie ma najmniejszego uzasadnienia dla ograniczenia prawa obywatela do tego, żeby mógł posiadać przedmioty po wypełnieniu wymogów prawnych". – Mówienie o większej kryminogenności pistoletów jest mocno przerysowane – podkreślił gość Trójki.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Witold Zembaczyński (Nowoczesna) i Tomasz Stępień (Firearms United)
Data emisji: 30.08.2018
Godzina emisji: 17.45

mr/gs

Czytaj także

Czy potrzebujemy łatwiejszego dostępu do broni palnej?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 11:11
Według danych danych Komendy Głównej Policji z końca 2017 roku, w Polsce było zarejestrowanych ponad 464 tysięcy sztuk broni palnej. To najwyższa liczba od lat. Jednocześnie w Polsce trwa dyskusja o możliwej liberalizacji przepisów regulujących dostęp do broni. W studiu Polskiego Radia 24 głos w tej sprawie zabrali: Mateusz Rojewski (Forum Młodych PiS), Adam Smuga (Młodzi Demokraci PO), Daniel Witowski (Klub Młodych Kukiz 15) oraz Piotr Kaczmarek (Federacja Młodych Socjaldemokratów)
rozwiń zwiń