X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwugłos polityków PiS i PO ws. przeprowadzania posiedzeń komisji ds. VAT

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 18:41
– Posiedzenia niejawne komisji ds. VAT są bardziej merytoryczne niż te przed kamerami, ale nie byłyby zbyt interesujące dla widza – w ten sposób Kazimierz Smoliński, polityk PiS, odniósł się w "Pulsie Trójki" do zarzutów PO, która domaga się upublicznienia posiedzeń. – Podczas pierwszych prac każdej komisji rozstrzygają się istotne sprawy – stwierdził natomiast Arkadiusz Myrcha, poseł PO. 
Audio
  • Dwugłos polityków PiS i PO ws. przeprowadzania posiedzeń komisji ds. VAT (Puls Trójki)
Posiedzenie komisji ds. VAT
Posiedzenie komisji ds. VATFoto: PAP/Radek Pietruszka

Komisja śledcza ds. VAT zdecydowała o wezwaniu ośmiorga wiceministrów finansów z lat 2007-2015 oraz prezesa NIK. W środę PO krytykowała sposób przeprowadzania posiedzeń komisji mówiąc, że "odbywają się one niejawnie". O pracach komisji mówili w "Pulsie Trójki" Kazimierz Smoliński (PiS), Arkadiusz Myrcha (PO). 

 Komisja pracuje jawnie. Tylko niektóre posiedzenia są zamknięte dla mediów. W czwartek opublikujemy protokół z posiedzenia komisji. Poza tym gdy nie ma kamer, praca jest bardziej merytoryczna  wyjaśnił Smoliński. Polityk ocenił również, że posiedzenia przygotowawcze komisji nie byłyby ciekawe dla widza. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z jego opinią nie zgodził się natomiast Myrcha. Pierwsze prace przygotowawcze każdej komisji to nie jest kwestia papierkowej nudy. Tam się rozstrzygają bardzo istotne sprawy m.in. o tym, kto będzie przesłuchiwany, jaki materiał dowodowy będzie brany pod uwagę. Pamiętajmy, że jeden z wniosków  w ramach prac roboczych  dotyczył rozszerzenia zakresu badania komisji śledczej ds. VAT  stwierdził poseł PO.

Więcej w audycji.

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Kazimierz Smoliński (PiS), Arkadiusz Myrcha (PO)
Data emisji: 12.09.2018
Godzina emisji: 17.44

kad/kw

Czytaj także

Co przyniesie czterodniowe posiedzenie KRS? Kiedy poznamy nowych sędziów SN?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 19:03
– Przyspieszenie przesłuchań pozwoli na szybszy powrót Sądu Najwyższego do normalnej pracy – powiedział na antenie Trójki poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Arkadiusz Myrcha z PO stwierdził z kolei, że jest to celowe działanie, by zdążyć przed Trybunałem Sprawiedliwości UE.
rozwiń zwiń