X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiany w prawie autorskim w internecie tzw. "ACTA2". Dwugłos polityków

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 18:36
– To czarny dzień w historii internetu, początek przykrej epoki. Inwazja na ostatni bastion wolności, czyli Internet, trwa – powiedział w sprawie nowej dyrektywy Dobromir Sośnierz z partii Wolność. – Indywidualny użytkownik nic nie straci na tej dyrektywie – stwierdził natomiast Tadeusz Zwiefka z Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Zmiany w prawie autorskim w sieci. Dwugłos polityków (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ilikestudio/Shutterstock.com

Parlament Europejski poparł zmiany w prawie autorskim w internecie, nazwane popularnie "ACTA2". Za dyrektywą głosowało 438 europarlamentarzystów, przeciw było 226, zaś 39 wstrzymało się od głosu. O konkretnych skutkach unijnej dyrektywy w "Pulsie Trójki" dyskutowali polscy europosłowie: Dobromir Sośnierz (Wolność) oraz Tadeusz Zwiefka (PO).

– Będzie to precedens, który stopniowo pozwoli rozszerzać wpływy państwa w internecie. Przede wszystkim filtrowanie treści wymagane przez artykuł 13 będzie wstępem do daleko idącej kontroli. Zamierzenie jest takie, żeby zmusić portale do większego płacenia twórcom. Być może trzeba będzie płacić za rzeczy dotychczas bezpłatne, gdyż koszty tego przedsięwzięcia ktoś będzie musiał ponieść i będzie to przeciętny użytkownik sieci stwierdził Sośnierz.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Przeciwnego zdania był europoseł PO, który zagłosował za dalszym skierowaniem dyrektywy do prac legislacyjnych.  Zyskają na tym przede wszystkim właściciele praw oraz twórcy, którzy swoją pracą tworzą konkretne dobro, a zyski z niego płyną do platform. Indywidualny użytkownik nie straci na tym nic, na domiar nie będzie żadnych dodatkowych opłat. Taka jest prawda o tej reformie  przyznał Zwiefka.

Więcej w audycji.

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech 
Goście: Dobromir Sośnierz (Wolność), Tadeusz Zwiefka (PO)
Data emisji: 13.09.2018
Godzina emisji: 17.44

dn/kw

Zobacz więcej na temat: Trójka POLSKA Tadeusz Zwiefka