X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Numery list wyborczych bez znaczenia? Politycy PO i PiS zgodni

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 18:48
– W wyborach samorządowych zdecydują programy a nie numery – mówił w "Pulsie Trójki" Jacek Sasin, szef komitetu stałego Rady Ministrów. Podobnego zdania był Jacek Protas, poseł PO, który dziwił się emocjom związanym z losowaniem numerów list wyborczych. 
Audio
  • Jacek Sasin i Jacek Protas o wyborach samorządowych (Puls Trójki)
Konferencja prasowa PKW, 26.09.2018, podczas konferencji odbyło się losowanie jednolitych numerów dla list tych komitetów wyborczych
Konferencja prasowa PKW, 26.09.2018, podczas konferencji odbyło się losowanie jednolitych numerów dla list tych komitetów wyborczychFoto: PAP/Paweł Supernak

PKW wylosowała numery list wyborczych. Dla PiS przypada numer 10, dla Koalicji Obywatelskiej PO-Nowoczesna - 4, Kukiz'15 - 8, PSL - 2, a SLD - 5. O tym, co wspomniane numery oznaczają i jak wygląda kampania samorządowa mówili w "Pulsie Trójki" Jacek Sasin, szef komitetu stałego Rady Ministrów oraz Jacek Protas, poseł Platformy Obywatelskiej. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Teraz te numery większego znaczenia nie mają. W poprzednich wyborach – gdy była książeczka – "jedynka" faktycznie pomagała. Książeczka promowała osoby będące na pierwszych miejscach. Natomiast odnosząc się do dzisiejszego losowania i uzyskanej przez nas 10 można powiedzieć, że ostatni będą pierwszymi. Ale to programy są ważne, a nie numery – skomentował Jacek Sasin.

Emocjom związanym z losowaniem numerów list dziwił się również Jacek Protas. – To jest zwykła procedura techniczna. Już wcześniej PKW zapowiedziała, że będą w tych wyborach płachty czyli wszystkie komitety znajdą się na jednej karcie. Książeczka natomiast była wprowadzona po to, by ułatwić głosowanie niewidomym – podsumował polityk PO.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Ochaniuk-Gadowska
Goście:  Jacek Sasin (szef komitetu stałego Rady Ministrów), Jacek Protas (poseł Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 26.09.2018
Godzina emisji: 17.45

kad/gs


Czytaj także

Dobry wynik w samorządach napędzi polityków do walki w wyborach parlamentarnych?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 18:42
– Ci, którzy dzisiaj osiągną znaczący wynik, uzykają wiatr w żagle i to da im napęd do wyborów parlamentarnych – powiedział w "Pulsie Trójki" Andrzej Zybała, politolog ze Szkoły Głównej Handlowej. Natomiast Henryk Domański (Polska Akademii Nauk) mówił o obecnym sporze politycznym, który "polega na wymianie ciosów". 
rozwiń zwiń