Kiedy afera GetBack zostanie rozliczona? Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 18:59
Kiedy zostanie rozliczona afera GetBack? Dlaczego postępowanie toczy się tak długo? O tym dyskutowali w "Pulsie Trójki": Tadeusz Cymański (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna). 
Audio
  • Co dalej z aferą GetBack? Komentarze polityków (Puls Trójki)
Posiedzenie sejmowej komisji finansów publicznych związane z wyjaśnieniem tzw. afery Getback
Posiedzenie sejmowej komisji finansów publicznych związane z wyjaśnieniem tzw. "afery Getback" Foto: PAP/Tomasz Gzell

Tadeusz Cymański podkreślił, że trudno być zadowolonym z tempa rozliczania afery GetBack. – Przedstawiciele Komisji Nadzoru Finansowego jako powód niemożliwości reagowania podali konieczność ochrony danych osobowych. Prawdopodobna może okazać się hipoteza, że wiele osób nieświadomie nabyło jakieś dobra związane z GetBackiem i trudno przewidzieć, jakie będą tego konsekwencje – mówił poseł.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według Pauliny Hennig-Kloski największym problemem jest to, że pokrzywdzeni nie przybliżyli się do odzyskania swoich pieniędzy. – Trwają zatrzymania, stawia się zarzuty, ale majątek spółki jest cały czas w obrocie. Nikt go nie zajął. Rada Nadzorcza wystawiła sobie absolutorium. Pokrzywdzeni natomiast borykają się z problemami – zwróciła uwagę wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Finansów Publicznych. 

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Tadeusz Cymański (PiS), Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna)
Data emisji: 3.10.2018
Godzina emisji: 17.45

ras/kw

Czytaj także

Pytania o GetBack. Czy powstanie specjalna podkomisja?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 20:01
Sejmowa Komisja Finansów Publicznych skieruje do Komisji Nadzoru Finansowego szereg pytań, dotyczących afery GetBack SA - taka jest konkluzja posiedzenia komisji, dotyczącego tej sprawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejni zatrzymani ws. GetBack, wśród nich były wiceprezes spółki

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 08:00
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w nowym wątku śledztwa w sprawie GetBack - wyprowadzenia ze spółki pod pozorem niekorzystnych umów - siedem osób, m.in. b. wiceprezesa spółki Piotra T.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera GetBack: jak ze spółki giełdowej zrobiono „wydmuszkę finansową”?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 15:34
Prokuratorskie śledztwo ujawnia coraz więcej faktów dotyczących przestępczych działań pracowników firmy windykacyjnej GetBack, które doprowadziły do stworzenia ze spółki giełdowej tzw. wydmuszki finansowej.
rozwiń zwiń