X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dane w raporcie komisji weryfikacyjnej nie są wiarygodne? Sebastian Kaleta: zobrazowaliśmy sytuację

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 19:10
– Próbowaliśmy zobrazować skalę strat poniesionych przez Warszawę wskutek reprywatyzacji, czego nikt do tej pory nie zrobił – mówił w "Pulsie Trójki" Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej.
Audio
  • Sebastian Kaleta i Robert Kropiwnicki o raporcie komisji weryfikacyjnej (Puls Trójki)
Komisja Weryfikacyjna przedstawia raport o stratach w wyniku reprywatyzacji
Komisja Weryfikacyjna przedstawia raport o stratach w wyniku reprywatyzacji Foto: PAP/Rafał Guz

Po ponad roku pracy komisja weryfikacyjna przedstawiła raport dotyczący strat poniesionych przez Warszawę w wyniku reprywatyzacji. Wartość całego oddanego majątku do 2016 roku – zdaniem komisji – to ponad 21,5 miliarda. – Nas te liczby nie zaskakują – mówi nam Jan Popławski ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

O wspomnianym audycie mówili w "Pulsie Trójki" Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej i Sebastian Kaleta, wiceszef Komisji Weryfikacyjnej. – Po pierwsze to nie jest raport komisji, a raczej jej przewodniczących. Ja jego nie widziałem. Natomiast jeśli chodzi o dane w nim podawane są uśredniane, więc to wszystko jest bajką pisaną na potrzeby kampanii wyborczej – stwierdził Kropiwnicki. 

Sebastian Kaleta tłumaczył zaś, że część członków komisji próbowała zobrazować skalę strat poniesionych przez Warszawę wskutek reprywatyzacji, czego nikt do tej pory nie zrobił. – Należy też dodać, że Ratusz blokuje rozstrzygnięcia komisji zaskarżając każdą decyzję do sądu – przekonywał Kaleta. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Robert Kropiwnicki (Platforma Obywatelska), Sebastian Kaleta (wiceszef Komisji Weryfikacyjnej)
Data emisji: 08.10.2018
Godzina emisji: 17.45

kd/ml

Czytaj także

Kiedy afera GetBack zostanie rozliczona? Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 18:59
Kiedy zostanie rozliczona afera GetBack? Dlaczego postępowanie toczy się tak długo? O tym dyskutowali w "Pulsie Trójki": Tadeusz Cymański (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna). 
rozwiń zwiń