X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto pójdzie w Marszu Niepodległości? Komentarze Anny Marii Żukowskiej i Krzysztofa Bosaka

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 18:30
 To jest marsz wspólny, dla przedstawiecieli wszystkich środowisk, wszystkich osób, które identyfikują się z ideą polskiej niepodległości – zaznaczał, mówiąc o Marszu Niepodległości, na antenie Trójki Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego.
Audio
  • Anna Maria Żukowska i Krzysztof Bosak o tegorocznym Marszu Niepodległości (Puls Trójki)
Marsz Niepodległości (zdjęcie archiwalne)
Marsz Niepodległości (zdjęcie archiwalne)Foto: Cinematographer/Shutterstock

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek poinformowała, że jej partia nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości 11 listopada. "Chcieliśmy, aby był to marsz ponad podziałami politycznymi, bez partyjnych oznaczeń. Chcieliśmy, by nas wszystkich łączyły wyłącznie biało-czerwone barwy, na co niestety nie zgodzili się organizatorzy" – napisała na Twitterze. 

Krzysztof Bosak powiedział, że "chce sprostować" informację, że PiS nie weźmie udział w Marszu Niepodległości. – Widziałem już zapowiedzi pojedynczych członków tej partii, że jak najbardziej wybierają się na nasz marsz – powiedział przedstawiciel Ruchu Narodowego, który zaznaczył, "by nie podchodzić do tego w sposób partyjny".

Pojawiła się również informacja, że także prezydent Andrzej Duda nie weźmie udziału w wydarzeniu. Anna Maria Żukowska powiedziała, że "nie jest tym zaskoczona, biorąc pod uwagę to co się działo na tych marszach w poprzednich latach". – Natomiast jestem zaskoczona inną rzeczą. Ani Kancelaria Prezydenta, ani polski rząd, nie zorganizował własnych obchodów. Takich, które byłyby obchodami oficjalnymi, zorganizowanymi w imieniu państwa polskiego – mówiła rzeczniczka prasowa SLD.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jak mówiła Anna Maria Żukowska gdyby takie wydarzenie było organizowane przez prezydenta czy państwo, to jej ugrupowanie "mogłoby wziąć pod uwagę", by wziąć w nim udział. Dodała jednak, że SLD nie weźmie pod uwagę "defilowania z organizacjami neofaszystowskimi, które pojawiają się na marszach organizowanych przez stowarzyszenie Marsz Niepodległości".

Krzysztof Bosak stwierdził, że ugrupowanie lewicowe "nie są zainteresowane udziałem w Marszu Niepodległości, ponieważ organizują go narodowcy, a oni po prostu narodowców nie lubią". – To stała taktyka przedstawicieli środowisk lewicowych, że to co nie zgadza się z ich ideologią to jest faszyzm. Ja uważam, że dyskusja na tym poziomie nie ma sensu – powiedział Wiceprezes Ruchu Narodowego.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Anna Maria Żukowska (rzeczniczka SLD), Krzysztof Bosak (Wiceprezes Ruchu Narodowego)
Data emisji: 30.10.2018
Godzina emisji: 17.45

msze/ml

Czytaj także

Czy pójdziemy razem w Marszu Niepodległości?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 14:00
Prezes Jarosław Kaczyński jeszcze z przed wyborami powiedział, że widzi siebie w jednym pochodzie z okazji stulecia niepodległości z Donaldem Tuskiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Mazurek zapowiada, że PiS nie weźmie udziału w marszu 11 listopada

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 15:32
PiS nie weźmie udziału w marszu 11 listopada; chcielibyśmy, aby był to marsz ponad podziałami partyjnymi, bez partyjnych odznaczeń, ale nie zgodzili się na to organizatorzy - poinformowała we wtorek rzeczniczka partii Beata Mazurek. 
rozwiń zwiń