X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Organizator Marszu Niepodległości: odcinamy się od rasistowskich haseł

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 19:32
– Nie ma z naszej strony zgody na hasła rasistowskie, czy ksenofobiczne. Jesteśmy od tego dalecy – powiedział Mateusz Marzoch ze stowarzyszenia Marsz Niepodległości, który razem z posłem PO Marcinem Święcickim był gościem Pulsu Trójki.
Audio
  • Marcin Świetlicki i Mateusz Marzoch o Marszu Niepodległości (Puls Trójki)
Marsz Niepodległości (zdjęcie archiwalne)
Marsz Niepodległości (zdjęcie archiwalne)Foto: Cinematographer/Shutterstock

Goście programu na antenie radiowej Trójki rozmawiali o postanowieniu prezydent Warszawy, która zakazała organizowania Marszu Niepodległości. Jak tłumaczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz, policja nie byłaby w stanie zabezpieczyć imprezy. "Warszawa dość wycierpiała się przez agresywny nacjonalizm" – dodała na Twitterze prezydent.

 To trafna decyzja – mówił o zakazie Marcin Święcicki, poseł PO i były prezydent Warszawy.– W tych wszystkich okolicznościach nie można było zdecydować inaczej. Wiemy jak takie demonstracje się odbywały i z jakimi hasłami szły. Prezydent chciała zabezpieczyć marsz z policją, ale od czerwca do tej pory nie było od nich odpowiedzi. Nie wyznaczono w policji osoby do kontaktu z miastem – stwierdził polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Święcicki był też pytany o wpis na Twitterze polskiej policji, w którym mundurowi tłumaczyli, że nikt z warszawskiego ratusza nie kontaktował się z nimi ws. marszu. – Podkreślam, że od czerwca nie było odpowiedzi na pismo pani prezydent do policji. Służbom brakuje ludzi, bo idą na zwolnienia – argumentował poseł PO.

Z kolei Mateusz Marzoch, współorganizator marszu 11 listopada, zaznaczył, że pomimo zakazu wydanego przez prezydent, środowiska narodowe nie zmienią swoich planów.  – Marsz się odbędzie – potwierdził Marzoch. Dodał też, że jako organizator odcina się od haseł rasistowskich, które pojawiały się na banerach niesionych przez uczestników poprzednich marszów.  Hasła niosła mała grupa ludzi. My się z nimi nie zgadzamy. Jako katolicy i chrześcijanie jesteśmy dalecy od haseł rasistowskich – zaznaczył wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Marcin Pośpiech 
Goście: Marcin Święcicki (poseł, Platforma Obywatelska), Mateusz Marzoch (współorganizator Marszu Niepodległości)
Data emisji: 7.11.2018 
Godzina emisji: 17.45

Czytaj także

Wypadki na drogach. Jak bezpiecznie dojechać do celu?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 18:06
O bezpieczeństwe na drodze i typach kierowców mówiły na antenie Trójki psycholog Ewa Odachowska oraz podkomisarz Patrycja Banaszak z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapelan szpitala dziecięcego w Prokocimiu: przygotowaniem do śmierci jest życie w miłości

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 18:30
– Rozumiem swoją obecność wśród chorych jako wypełnienie wezwania ze strony Boga. Na początku był zawód lekarza, dopiero potem przyszło powołanie – mówił w "Pulsie Trójki" Lucjan Szczepaniak, kapelan szpitala dziecięcego w Prokocimiu, lekarz, poeta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przesłuchanie Donalda Tuska przez komisję ds. Amber Gold było walką polityczną?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 18:56
– To przesłuchanie należy traktować jako walkę polityczną – mówił w "Pulsie Trójki" Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń