Poseł PiS: chcemy wspólnego marszu. Jesteśmy blisko tego, żeby on się odbył

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 18:51
– Marsz organizowany przez prezydenta jest przeznaczony dla wszystkich Polaków. Także tych ze środowisk narodowych – powiedział Marcin Horała, poseł PiS, który razem z Robertem Winnickim (prezes Ruchu Narodowego) był gościem "Pulsu Trójki".
Audio
  • Robert Winnicki i Marcin Horała o wspólnej organizacji Marszu Niepodległości (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Cinematographer

Po tym, jak rzecznik prezydenta Błażej Spychalski ogłosił, że głowa państwa chce 11 listopada zorganizować wspólny marsz dla wszystkich Polaków, pod znakiem zapytania stanęła organizacja w tym samym czasie i miejscu Marszu Niepodległości – imprezy środowisk narodowych. 

– Nie ma jeszcze wspólnej deklaracji – zaznaczył Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego. – Jest jednak przestrzeń do rozmów. Jeśli władze państwowe przyjdą na nasz marsz, zakładając, że sąd uchyli zakaz, przywitamy ich chlebem i solą – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Poseł PiS zdradził, że liczy na dobrą wolę organizatorów Marszu Niepodległości, tak, by móc połączyć obie imprezy. – Pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz chciała zaognić całą sytuację. Szybka decyzja prezydenta i premiera gwarantuje to, że będzie wspólny marsz – mówił Marcin Horała.

Jednoznaczna deklaracja dot. połączenia marszu jednak nie padła. – Możliwe, że obie imprezy będą miały części wspólne – powiedział Winnicki. Z kolei poseł PiS gwarantował, że marsz organizowany przez prezydenta jest przeznaczony "dla wszystkich Polaków".

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

*** 

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magda Uchaniuk-Gadowska
Goście: Robert Winnicki (poseł niezrzeszony), Marcin Horała (PiS)
Data emisji: 08.11.2018
Godzina emisji: 17.45

pz/gs

Czytaj także

Organizator Marszu Niepodległości: odcinamy się od rasistowskich haseł

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 19:32
– Nie ma z naszej strony zgody na hasła rasistowskie, czy ksenofobiczne. Jesteśmy od tego dalecy – powiedział Mateusz Marzoch ze stowarzyszenia Marsz Niepodległości, który razem z posłem PO Marcinem Święcickim był gościem Pulsu Trójki.
rozwiń zwiń