X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Kopcińska: MSWiA wcześniej planowało podwyżki dla policjantów

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 18:30
– MSWiA już wcześniej proponowało podwyżki policjantom. To nie jest tak, żeby rozbudzić apetyty, bo znalazły się nadzwyczajne środki – powiedziała Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu Prawa i Sprawiedliwości, która była gościem "Pulsu Trójki".
Audio
  • Joanna Kopcińska o podwyżkach dla policjantów (Puls Trójki)
Joanna Kopcińska
Joanna KopcińskaFoto: Polskie Radio

W czwartek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji osiągnęło porozumienie z policjantami. Funkcjonariusze, których głównym postulatem były podwyżki pensji, otrzymają od 1 stycznia 2019 r. o 655 zł więcej, a od 1 stycznia 2020 r. – co najmniej 500 zł. Porozumienie zakłada także m.in. prawo do emerytury po 25 latach służby. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Najważniejsze, że wypracowany jest kompromis. Przez 10 lat nie działo się nic lub niewiele w kwestii podwyżek i waloryzacji, stąd eskalacja i protest policjantów. Wszystko skończyło się dobrze i to zadowala, bo funkcjonariusze cieszą się ponad 75-proc. zaufaniem, a ok. 90 proc. mieszkańców uważa, że w ich miejscu zamieszkania jest bezpiecznie – powiedziała Joanna Kopcińska.

Rzeczniczka rządu zaznaczyła, że porozumienia nie osiągnięto ad hoc, bo już wcześniej MSWiA proponowało policjantom wyższe pensje. – Było to 309 zł od stycznia 2019 r. i 235 zł od lipca 2019 r. To nie jest tak, żeby rozbudzić apetyty, bo znalazły się jakieś nadzwyczajne środki. Te podwyżki były już wcześniej planowane. Faktycznie wypracowano kompromis, ale nie da się go osiągnąć w ciągu tak krótkiego czasu. Widzimy potrzeby i przeprowadzamy zmiany, ale musimy prowadzić odpowiedzialną politykę finansową państwa polskiego – podkreśliła Joanna Kopcińska.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Joanna Kopcińska (rzeczniczka rządu)
Data emisji: 9.11.2018
Godzina emisji: 17.45

bb/gs

Czytaj także

Przesłuchanie Donalda Tuska przez komisję ds. Amber Gold było walką polityczną?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 18:56
– To przesłuchanie należy traktować jako walkę polityczną – mówił w "Pulsie Trójki" Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Organizator Marszu Niepodległości: odcinamy się od rasistowskich haseł

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 19:32
– Nie ma z naszej strony zgody na hasła rasistowskie, czy ksenofobiczne. Jesteśmy od tego dalecy – powiedział Mateusz Marzoch ze stowarzyszenia Marsz Niepodległości, który razem z posłem PO Marcinem Święcickim był gościem Pulsu Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PiS: chcemy wspólnego marszu. Jesteśmy blisko tego, żeby on się odbył

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 18:51
– Marsz organizowany przez prezydenta jest przeznaczony dla wszystkich Polaków. Także tych ze środowisk narodowych – powiedział Marcin Horała, poseł PiS, który razem z Robertem Winnickim (prezes Ruchu Narodowego) był gościem "Pulsu Trójki".
rozwiń zwiń