O miejscu Kościoła w życiu publicznym w Pulsie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2009 17:45
Lewica przygotowuje projekt deklerykalizacji państwa. Dziś w TK wyrok w sprawie skargi SLD na wliczanie oceny z religii do średniej. Rozmowa z Katarzyną Piekarska z SLD i Mieczysławem Augustynem z PO.
Audio

Czytaj także

Najważniejsze wydarzenia mijającego roku dla Kościoła

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2009 11:33
Jak podkreśla sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, społeczna encyklika papieska łączy dwie wartości najważniejsze w chrześcijaństwie: prawdę i miłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reklama Kościoła: księża podrygują w rytm muzyki

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2010 09:15
Kościół katolicki we Francji rozpoczął w tym tygodniu oryginalną kampanię medialną mającą zwiększyć liczbę powołań kapłańskich. Na jednym ze zdjęć reklamowych młody "wyluzowany" ksiądz zachęca swoich rówieśników do stanu kapłańskiego hasłem "mój szef to Jezus".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Episkopat w obronie krzyża i przeciwko in vitro

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2010 17:00
Polscy biskupi dementują doniesienia dotyczące przywrócenia arcybiskupa Juliusza Paetza i związanej z tym rezygnacji metropolity poznańskiego arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielu Polaków idzie obecnie na kompromis ze złem"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2010 11:04
Prymas Polski arcybiskup Józef Kowalczyk wezwał do refleksji nad tym, jak realizujemy nasze powołanie. W homilii podczas Mszy świętej ksiądz prymas powiedział, że istotą chrześcijaństwa jest wierność wobec Jezua Chrystusa i podążanie za Nim.
rozwiń zwiń