Elżbieta Chojna-Duch przed komisją ds. VAT nie mówiła prawdy?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 18:41
– Pani Elżbieta Chojna-Duch przed komisją ds. VAT wykazała się brakiem prawdomówności – mówiła w "Pulsie Trójki" Izabela Leszczyna (PO). Nie zgodził się z nią jednak Janusz Szewczak, który stwierdził, że "pani profesor Chojna-Duch jest osobą bardzo wiarygodną".
Audio
  • Izabela Leszczyna i Janusz Szewczak o posiedzeniu komisji ds. VAT (Puls Trójki)
Posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. VAT
Posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. VATFoto: PAP/Piotr Nowak

W środę przed komisją śledczą ds. VAT jako świadek zeznawała Elżbieta Chojna-Duch. Wiceminister finansów w rządzie PO-PSL przyznała, że w tamtych czasach najwięcej w kwestii kształtowania prawa podatkowego mieli do powiedzenia lobbyści. Jak podkreśliła, gdy zaprotestowała przeciwko takiej zasadzie, została odwołana ze stanowiska.

Do wspomnianych przesłuchań odnieśli się w "Pulsie Trójki" posłowie Izabela Leszczyna (Platforma Obywatelska) oraz Janusz Szewczak (Prawo i Sprawiedliwość).

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– W tym, co powiedziała pani Chojna-Duch, nie było nic bulwersującego. Pewien niesmak wzbudziło we mnie to, że świadek wykazała się brakiem prawdomówności – stwierdziła Leszczyna. 

Z posłanką nie zgodził się Janusz Szewczak. – To były bulwersujące informacje. Afera VAT jest gigantyczna nie tylko na skalę polską, ale również międzynarodową. Znam panią profesor Chojnę-Duch jako osobę bardzo wiarygodną – stwierdził polityk. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Izabela Leszczyna (posłanka PO), Janusz Szewczak (poseł PiS)
Data emisji: 22.11.2018
Godzina emisji: 17.45

kad/mk

Czytaj także

Komisja śledcza ds. VAT przesłuchuje prezesa związku importerów i producentów elektroniki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 10:14
Sejmowa komisja śledcza ds. VAT przesłuchuje prezesa Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT - Cyfrowa Polska Michała Kanownika. Świadek reprezentuje przedstawicieli sektora gospodarki, który obok paliwowego i metalurgicznego jest wykorzystywany do wyłudzeń VAT przez zorganizowane grupy przestępcze. Początek posiedzenia komisji zaplanowano na godzinę 10.00. 
rozwiń zwiń