X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komentarze europosłów nt. przyszłości Unii Europejskiej bez Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 18:39
– Niemcy prowadzą politykę separatystyczną w stostunku do interesów bezpieczeństwa energetycznego Europy, a jednocześnie innych nawołują, że mają się wyrzec suwerenności. Bardzo niedobra, cyniczna deklaracja – powiedział Marek Jurek, który na antenie Trójki dyskutował o sytuacji w Unii Europejskiej z Januszem Zemke.
Audio
  • Europosłowie Marek Jurek i Janusz Zemke o konsekwencjach Brexitu (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: artjazz/shutterstock.com

Angela Merkel stwierdziła, że "państwa narodowe powinny być gotowe do przekazania suwerenności, oczywiście zgodnie z ustaloną procedurą". Zdaniem Marka Jurka te słowa są "cyniczną deklaracją" niemieckiej przywódczyni. – Niemcy nie realizują wspólnej polityki europejskiej, na przykład w sprawie Nord Stream 2 – podkreślił europoseł.

Janusz Zemke mówił z kolei o sytuacji wokół Brexitu. Jak stwierdził, "jest rzeczą dobrą, że są szanse porozumienia z Wielką Brytanią" w tej kwestii.  Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że impas w negocjacjach został przełamany. Moim zdaniem to ważne dla Europy, ale także bardzo ważne dla Polski, bo mamy z Wielką Brytanią rozliczne kontakty personalne i interesy ekonomiczne  podkreślił europoseł.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Polityk SLD mówił też o tym, co Brexit oznacza dla Polski. Podał przykład jak wyglądałaby sytuacja, gdyby nie doszło do porozumienia w tej sprawie.  Każdej doby do Wielkiej Brytanii przyjeżdża ponad 4 tysiące TIR-ów, z czego ponad tysiąc to TIR-y z Polski. To pokazuje skalę kontaktów każdej doby. Brak regulacji sprawiałby, że na tej musiałyby być ścisłe kontrole celne, fitosanitarne i tak dalej. Byłby więc wtedy pełen paraliż komunikacyjny i gigantyczne kłopoty, także dla polskich firm  mówił Janusz Zemke.

Londyn można było uznać za swoistą przeciwwagę dla głosów Paryża i Berlina w UE. W opinii Marka Jurka "Wielka Brytania zawsze uważała, że Unia Europejska powinna być stosunkowo luźnym, w każdym razie ograniczonym, zrzeszeniem jak największej liczby państw europejskich".  Na pewno Polska w Unii Europejskiej bez Zjednoczonego Królestwa nie będzie miała istotnego partnera  oceni europoseł Prawicy RP.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Marek Jurek (europoseł, Prawica RP), Janusz Zemke (europoseł SLD)
Data emisji: 23.11.2018
Godzina emisji: 17.45

msze/mk