Nowelizacja ustawy o zakazie handlu już niedługo? Politycy komentują

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 18:53
– Nowelizacja ustawy jest potrzebna. Sklepy udawały placówki pocztowe, przez co mogły omijać obowiązujące prawo – mówił w audycji "Puls Trójki" poseł PiS Janusz Śniadek. Wprowadzanie kolejnych zmian odnośnie zakazu handlu skrytykował za to Jacek Wilk z koła Wolność i Skuteczni. – Niezależnie od nowelizacji, ustawa będzie omijana – stwierdził.
Audio
  • Poseł PiS Janusz Śniadek i Jacek Wilk z koło Wolność i Skuteczni o nowelizacji ustawy o zakazie handlu (Puls Trójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Uniemożliwienie sklepom udawania placówek pocztowych, by móc handlować w niedziele – takie zmiany w przepisach przyjęła w pierwszym czytaniu w czwartek sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. Druga z poprawek ma pozwolić na sprzedaż w dni wolne od handlu nie tylko właścicielowi, ale także jego rodzinie. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wnioskodawca nowelizacji, poseł Janusz Śniadek zapewniał, że wprowadzenie zmian do ustawy jest konieczne. – Inspekcja pracy stwierdziła, że procent przestrzegania przepisów jest duży. Gospodarka się rozwija i sprzedaż rośnie. Okaże się niedługo, że rok 2018 jest kolejnym rekordowym, jeśli chodzi o obroty – stwierdził parlamentarzysta.

Jacek Wilk z koła poselskiego Wolność i Skuteczni ustawę o zakazie nazwał "szkodliwą". – Odczuwam przykrą satysfakcję, bo kiedy ustawa była procedowana przewidziałem, że będą z nią problemy. To jedna z najgłupszych ustaw tego Sejmu. Przyniosła przeciwne do oczekiwanych skutki. Nikomu nie ułatwiła życia, a wielu pracownikom wręcz utrudnia – ocenił poseł Wilk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magda Uchaniuk-Gadowska
Goście: Janusz Śniadek (PiS), Jacek Wilk (Wolność i Skuteczni)
Data emisji: 29.11.2018
Godzina emisji: 17.45

pz/gs

Czytaj także

"Pracownicze Plany Kapitałowe zwiększą bezpieczeństwo finansowe Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 18:44
Czym są Pracownicze Plany Kapitałowe? Jaki będą miały wpływ na polską gospodarkę i przeciętnego obywatela? Na te pytania w "Pulsie Trójki" odpowiadali eksperci: Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju i Andrzej Sadowski, prezes Centrum im. Adama Smitha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarze europosłów nt. przyszłości Unii Europejskiej bez Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 18:39
– Niemcy prowadzą politykę separatystyczną w stostunku do interesów bezpieczeństwa energetycznego Europy, a jednocześnie innych nawołują, że mają się wyrzec suwerenności. Bardzo niedobra, cyniczna deklaracja – powiedział Marek Jurek, który na antenie Trójki dyskutował o sytuacji w Unii Europejskiej z Januszem Zemke.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z ambasador Mosbacher i relacjami Polska-USA? Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 18:56
– Georgette Mosbacher ma prawo lobbować na rzecz biznesu z kraju z którego pochodzi – stwierdził w "Pulsie Trójki" Tomasz Zalewski publicysta i były korespondent w USA. Z kolei prof. Zbigniew Lewicki zaznaczył, że według niego ambasador wysyłając list do polskiego rząd nie złamała protokołu dyplomatycznego. 
rozwiń zwiń