X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rosnąca brutalizacja w sieci. Hejt po śmierci Jolanty Szczypińskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 18:32
– Synowie gniewu mają bardzo poręczne zabawki, do których jesteśmy przyuczeni przez tysiące inżynierów świadomości społecznej – przyznał w "Pulsie Trójki" prof. Tomasz Żyro. – Media to niebezpieczny instrument – dodał prof. Jacek Dąbała.
Audio
  • Hejt w sieci po śmierci śp. Jolanty Szczypińskiej (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey_Popov/ Shutterstock

Na zmarłą kilka dni temu posłankę Prawa i Sprawiedliwości Jolantę Szczypińską spadła w internecie fala hejtu. – Ewidentnie w dyskursie publicznym takie maksymy jak "o zmarłym mówi się dobrze albo wcale" zostają coraz częściej odrzucone. Ten problem jest uniwersalny, natura ludzka jest osłabiona, to synowie gniewu mają bardzo poręczne zabawki, do których jesteśmy przyuczeni przez tysiące inżynierów świadomości społecznej. Podąża za tym także kwestia walki politycznej na wszystkich poziomach, od aksjologicznego do kulturowego - ocenił prof. Tomasz Żyro.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Dziś mamy do czynienia z kulturą życia, zapomina się o kwestiach ostatecznych. Intensywność życia jest potężna, tak wciągająca i fascynująca, że niektórzy przestają się liczyć z faktem, iż muszą umrzeć. Media społecznościowe również wpisują się w tę dynamikę. Tam można wszystko, ludzie odreagowują tam swoje stresy. Trzeba zadać sobie pytanie czy rozemocjonowanie tłumów i wyborców przez media, polityków nie będzie mieć poważniejszych konsekwencji. Media to niebezpieczny instrument – stwierdził prof. Jacek Dąbała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: prof. Tomasz Żyro (amerykanista), prof. Jacek Dąbała (medioznawca)
Data emisji: 10.12.2018 
Godzina emisji: 17.45

dn/gs

Czytaj także

Nie żyje Jolanta Szczypińska. "Miała wielkie serce i olbrzymią wrażliwość"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 12:51
Nie żyje wieloletnia posłanka Prawa i Sprawiedliwości Jolanta Szczypińska. Miała 61 lat. W Sejmie zasiadała nieprzerwanie od 2004 roku.
rozwiń zwiń