Zamieszanie z bonifikatami w Warszawie. Komentarze w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 19:01
Rada Warszawy w czwartek zajmie się rozpatrzeniem projektu uchwały przywracającego 98-proc. bonifikatę przy przekształcenia prawa użytkowania wieczystego we własność. Sesja została zwołana na wniosek prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który chce wycofać się z obniżenia ulgi do maksimum 60 proc. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Filip Frąckowiak i Piotr Guział o sprawie bonifikat (Puls Trójki)
Widok na centrum Warszawy. Zdjęcie ilustracyjne
Widok na centrum Warszawy. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lukas Bischoff/shutterstock

Filip Frąckowiak (PiS) uważa, że Rafał Trzaskowski swoimi decyzjami pokazuje, że jest niewiarygodny. Jak mówił, to "niepoważny prezydent".  Jak warszawiacy maja wierzyć, już nie tylko w obietnice, ale również w uchwały Rady Warszawy, zarządzenia prezydenta, skoro może być tak, że dzisiaj coś jest kategoryczne na "tak" lub "nie", a za tydzień może być inaczej i autorem tych wypowiedzi będzie ta sama osoba  podkreślił warszawski radny PiS.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei Piotr Guział (były burmistrz Ursynowa) stwierdził, że Rafał Trzaskowski podejmuje decyzje w sposób nieodpowiedzialny.  A te decyzje  jak mówił sam prezydent stolicy - ważą kilka milionów złotych  tłumaczył samorządowiec. - W tej sprawie wszystkie wyliczenia nijak się mają do rzeczywistości  dodał gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Filip Frąckowiak (warszawski radny PiS) i Piotr Guział (były burmistrz Ursynowa, samorządowiec)
Data emisji: 19.12.2018 
Godzina emisji: 17.45

mr/kw

Czytaj także

Sprawa bonifikat. PiS chce zamrożenia wysokości opłat z tytułu użytkowania wieczystego

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 15:22
- Senat będzie rozpatrywał inicjatywę ustawodawczą, która ma zamrozić wysokość opłat z tytułu użytkowania wieczystego na poziomie, którego spodziewali się mieszkańcy - poinformował senator PiS Grzegorz Bierecki.
rozwiń zwiń