Jarosław Kaczyński spotka się z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim. Komentarze europosłów

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 20:04
– To są rozmowy toczące się w obrębie Unii Europejskiej – powiedział gość Trójki Karol Karski z Prawa i Sprawiedliwości. – Salvini chce zbudować ze skrajnych ugrupowań antyeuropejskich silną grupę na wzór czarnej międzynarodówki – odparł Bogusław Sonik z Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Jarosław Kaczyński spotka się z Matteo Salvinim. Komentarze europosłów (Puls Trójki)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław KaczyńskiFoto: Shutterstock

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek potwierdziła, że 9 stycznia w Warszawie prezes PiS Jarosław Kaczyński spotka się z szefem MSW Włoch, wicepremierem Matteo Salvinim. Dodała, że rozmowy mają dotyczyć "spraw interesujących dla obydwu stron".

– Matteo Salvini jest w partii współrządzącej we Włoszech i zawsze dobrze jest rozmawiać. To są rozmowy toczące się w obrębie UE. O wynikach rozmów i ich tematach dyskutuje się po ich zakończeniu, ale z pewnością jest wiele tematów wokół których można rozmawiać, chociażby o migracji. Włochy borykają się z tym problemem, a Polska jest państwem, którego stanowisko, pierwotnie krytykowane, później zostało powszechnie przyjęte  powiedział europoseł Karol Karski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

 W tej chwili wicepremier Salvini rozpoczyna kampanie do Parlamentu Europejskiego i chce zbudować ze skrajnych ugrupowań antyeuropejskich silną grupę na wzór czarnej międzynarodówki. Salvini znany jest ze swoich prorosyjskich poglądów i nie jest politykiem, który sprzyjałby polskiej polityce  stwierdził z kolei europoseł Bogusław Sonik.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Karol Karski (PiS), Bogusław Sonik (PO)
Data emisji: 4.01.2019
Godzina emisji: 17.45

PAP/dn/mk