X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jawność wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 18:10
– Złożyliśmy najprostszy i najuczciwszy projekt kontroli obywatelskiej – powiedział gość Trójki Piotr Apel z Kukiz'15. – Jesteśmy za jawnością – przyznał również Kazimierz Smoliński z PiS.
Audio
  • Jawność wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim (Puls Trójki)
Konferencja prasowa w siedzibie NBP
Konferencja prasowa w siedzibie NBP Foto: PAP/Radek Pietruszka

Pod koniec grudnia "Gazeta Wyborcza" napisała o dwóch współpracownicach prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego – szefowej departamentu komunikacji i promocji Martynie Wojciechowskiej oraz dyrektorce gabinetu prezesa NBP Kamili Sukiennik. Ujawniono wówczas, że zarobki Martyny Wojciechowskiej wynoszą ok. 65 tys. zł, "wraz z premiami, dodatkowymi dochodami i bonusami", czemu bank zaprzeczył.

– Złożyliśmy projekt, aby zastosować mechanizm działający w innych agencjach, czyli siatkę płac. Wtedy prezes danej instytucji przedstawia je Marszałkowi Sejmu, a ten publikuje i ujawnia, ponosząc polityczną odpowiedzialność za jej wysokość. To byłby najprostszy i najuczciwszy projekt kontroli obywatelskiej – powiedział Piotr Apel z Kukiz'15.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Jakakolwiek informacja o wysokich zarobkach powoduje falę hejtu w Polsce, a nikt nie sprawdzi jakie te wynagrodzenia w rzeczywistości są. Wynagrodzenia są niejawne, bo nie pozwala na to prawo i przygotowujemy odpowiedni projekt. Jesteśmy za jawnością – przyznał Kazimierz Smoliński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Piotr Apel (Kukiz’15), Kazimierz Smoliński (PiS)
Data emisji: 10.01.2019
Godzina emisji: 17.44

dn/PAP/ml