X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Język debaty publicznej złagodnieje? "Jest społeczne pragnienie pewnego opanowania"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 18:44
– Od kilkudziesięciu lat politycy posługują się wszystkimi narzędziami, jakie są dostępne i przekraczają to, co kiedyś uważaliśmy za granicę – mówił na antenie radiowej Trójki prof. Henryk Domański (PAN). – Jest społeczne pragnienie pewnego opanowania, pojednania – stwierdził Sławomir Sowiński (UKSW). 
Audio
  • Politycy nawołują do złagodzenia języka debaty publicznej (Puls Trójki)
Sejm uchwalił ustawę dotyczącą akcyzy na energię elektryczną
Sejm uchwalił ustawę dotyczącą akcyzy na energię elektrycznąFoto: Twitter/Sejm

Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wiele postaci publicznych postulowało złagodzenie języka debaty publicznej. Wezwania do kroku wstecz i do rachunku sumienia trwają dalej, ale wielu polityków zwłaszcza chciałoby bić się piersi, ale nie w te własne.

– Z reakcji obywateli wynika, że to były apele w gruncie rzeczy, i deklaracje, ale nie stoją za nimi praktyczne działania i możliwości. Obywatele również wiedzą, że tak jest reguła gry politycznej, że polityka jest walką o władzę – stwierdził Henryk Domański . – Od pewnego czasu, mniej więcej od kilkudziesięciu lat politycy posługują się wszystkimi narzędziami, jakie są dostępne i przekraczają to, co kiedyś uważaliśmy za granicę – dodał.  

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Sławomir Sowiński postuluje, aby apeli o pojednanie nie lekceważyć. – Jest społeczne pragnienie pewnego opanowania, pojednania. Do tej pory politycy często podejmowali taką "grę w pojednanie". Mówili "pojednajmy się", ale właściwie "to wy się z nami pojednajcie". Myślę, że jednak po tych tragicznych wydarzeniach w Gdańsku trauma, szok i emocje są tak głębokie, że jesteśmy trochę w innym momencie – stwierdził. – Ja bym tych apeli, które dziś słyszymy z ust polityków i dziennikarzy tak całkiem nie dezawuował – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk), prof. Sławomir Sowiński (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego)
Data emisji: 23.01.2019
Godzina emisji: 17.45

dcz/kg