X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Politycy o brexicie: wciąż trwają negocjacje dot. wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 18:39
– Tutaj nie ma sytuacji zero-jedynkowej, że na brexicie Wielka Brytania straci, a Unia Europejska skutków nie odczuje. Wciąż trwają, na różnych szczeblach, negocjacje ws. brexitu – mówili goście "Pulsu Trójki", europosłowie Janusz Zemke i Karol Karski.
Audio
  • Europosłowie o brexicie: tutaj nie ma sytuacji zero-jedynkowej (Puls Trójki)
Protesty brexitowe przed brytyjskim parlamentem.
Protesty "brexitowe" przed brytyjskim parlamentem.Foto: PAP/EPA/NEIL HALL

Z badań opinii publicznej, jakie przeprowadzono w Wielkiej Brytanii wynika, iż co szósty Brytyjczyk posprzeczał się już o  z własną rodziną. W wtorek rzecznik premier Theresy May poinformował, że premier zapowiedziała na wtorkowym posiedzeniu rządu podjęcie próby renegocjacji umowy wyjścia z UE. Pytany o szczegóły, europoseł PiS Karol Karski powiedział, że w tej chwili trwają jeszcze negocjacje o warunkach wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. – Rząd Theresy May uzyskał negocjując lepiej lub gorzej pewne warunki wystąpienia i więcej już nie może uzyskać. W związku z tym przedstawia, jako "siłę uniemożliwiającą ratyfikację wystąpienia" brytyjski parlament. Jestem skłonny wierzyć, że do 20 marca, gdy nastąpi wystąpienie z UE, to porozumienie zostanie zawarte na nieco lepszych warunkach, niż na tych, pierwotnie planowanych – powiedział europoseł.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Beata Michniewicz zwróciła uwagę, że z Parlamentu Europejskiego dochodzą sygnały, iż posłowie będą starali się zablokować brexit, jeśli Wielka Brytania wprowadzi zmiany do tego, co wynegocjowała Theresa May. Pytany o to Janusz Zemke powiedział, że istotne jest popytanie, czy pozostałe państwa należące do Unii Europejskiej są skłonne siadać ponownie do stołu z Brytyjczykami. – Dziś w Parlamencie Europejskim nie widzę żadnej krzątaniny, ani chęci rozpoczęcia od nowa negocjacji - powiedział europoseł SLD. Dodał, że twardy brexit doprowadzi do sytuacji, że jego skutki będą odczuwalne zarówno na wyspach, jak i na kontynencie. – Tutaj nie ma sytuacji zero-jedynkowej, że to Unia na WB na tym straci, a Unie skutków nie odczuje – podkreślił europoseł.

Blok głosowań, w którym posłowie zadecydują o siedmiu poprawkach wytyczających różny kurs dalszego procedowania w sprawie opuszczenia Wspólnoty, rozpocznie się 29 stycznia o godz. 19 czasu lokalnego (20 czasu polskiego).

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Karol Karski (europoseł, PiS), Janusz Zemke (europoseł, SLD)
Data emisji: 29.01.2019 
Godzina emisji: 17.44

tjak/kw