X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Dworczyk: mam nadzieję, że inicjatywa Biedronia skłoni opozycję do przygotowania programu

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 18:41
– Mam wrażenie, że propozycje programowe Roberta Biedronia są przede wszystkim sformułowane po to, żeby być dodatkiem do wojny światopoglądowej, którą chce rozpętać – mówił w radiowej Trójce Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Audio
  • Szef KPRM: Biedroń chce rozpętać wojnę światopoglądową (Puls Trójki)
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: PR

W niedzielę w Warszawie Robert Biedroń zainaugurował działalność swej partii o nazwie Wiosna. Michał Dworczyk pytany o program ugrupowania Roberta Biedronia stwierdził, że warto rozmawiać o każdym programie.

– Mam nadzieję, że inicjatywa pana Biedronia skłoni nasze koleżanki i kolegów z opozycji do tego, żeby przygotowali w końcu swój program i podjęli merytoryczną dyskusję w parlamencie. Tylko trzeba odnosić się do faktów, a w Słupsku pan Biedroń z dziesięciu swoich najważniejszych obietnic nie zrealizował żadnej i powstaje pytanie o jego wiarygodność  powiedział Michał Dworczyk.

 Mam wrażenie, że propozycje programowe Biedronia są przede wszystkim sformułowane po to, żeby być dodatkiem do wojny światopoglądowej, którą chce rozpętać. Jest w tym niespójny, bo z jednej strony mówi o pojednaniu, dialogu, a z drugiej proponuje wojnę światopoglądową, a to nie jest najważniejsze. Dzisiaj potrzeba rozmowy o tym, jak Polska równomiernie powinna się rozwijać i jak Polacy mogą zarabiać więcej pieniędzy. Pan Biedroń nie jest nowością, bo funkcjonuje na scenie politycznej blisko 20 lat, był jednym z najbliższych współpracowników Janusza Palikota, był członkiem SLD – powiedział szef KPRM.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość audycji poruszył także temat ataku na dziennikarkę TVP Info Magdalenę Ogórek. – Mamy do czynienia z niedopuszczalną sytuacją, na szczęście większość osób, niezależnie od przekonań, potępiło to haniebne zachowanie. To kolejny przykład, do czego mogą doprowadzić rozhuśtane emocje. Tutaj granicą jest godność i wolność drugiej osoby, jednak policja w takich sytuacjach jest w trudnym położeniu. To kolejna ostrzegawcza lampka. Musimy obniżyć temperaturę sporu politycznego w Polsce – przyznał Michał Dworczyk. 

Szef KPRM odniósł się także do wpisu przewodniczącego Rady Europejskiej. – Mam wrażenie, że Donald Tusk podgrzewa temperaturę sporu nie po raz pierwszy. Jest jedną z tych osób, która ma duże zasługi w kształtowaniu mowy nienawiści w Polsce, to on pierwszy użył określenia "mohery" – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)
Data emisji: 4.02.2019 
Godzina emisji: 17.44

PAP/dn/mk