X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister rolnictwa: mięso z nielegalnego uboju było bezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 18:18
– Za granicą padają nawet słowa o niekupowaniu nie tylko polskiej wołowiny, ale także polskiej żywności. To jest histeria, która nie ma poparcia w faktach – powiedział w radiowej Trójce minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
Audio
  • Jan Krzysztof Ardanowski o nielegalnym uboju: mięso było bezpieczne dla człowieka (Puls Trójki)
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski Foto: PR

W połowie stycznia telewizja TVN24 wyemitowała reportaż o nielegalnym uboju krów, który odbywał się w nocy bez nadzoru weterynaryjnego w rzeźni w powiecie Ostrów Mazowiecka. Inspekcja Weterynaryjna we współpracy z policją natychmiast podjęła czynności sprawdzające, wyjaśniające i zabezpieczające. Rzeźnia, w której dokonywano nielegalnego uboju, została zamknięta. 

– Cała sprawa miała miejsce z powodu złodziejów i oszustów, którzy z chęci zysku i pazerności doprowadzili w jednym z zakładów do nielegalnego uboju, ale ważniejsza jest późniejsza narracja o chorym mięsie z chorych krów – ba, w domyśle nawet o padlinie – a to mięso pod pewnymi warunkami może nadawać się do spożycia. Tutaj zawiodła procedura, ponieważ przy uboju nie było lekarzy weterynarii. Służby polskie sprawdzają też, jak doszło do tego, że odpowiednimi pieczątkami posługiwano się bez wiedzy medyków – powiedział minister rolnictwa.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość audycji przyznał, że "w obecnej chwili za granicą padają nawet słowa o niekupowaniu nie tylko polskiej wołowiny, ale także polskiej żywności". – To jest histeria, która nie ma poparcia w faktach. Mięso z tej ubojni zostało przebadane, było bezpieczne dla człowieka, nie było mięsem chorym – stwierdził Jan Krzysztof Ardanowski.

– Czuję brzemię odpowiedzialności za polskie rolnictwo. Nie bagatelizuję sprawy tej nieszczęsnej wołowiny, bo to w obecnej chwili jest najważniejsze dla polskiego rolnictwa. Musimy wyjaśnić tę sprawę, ukarać winnych i odzyskać zaufanie konsumentów w Polsce i na świecie. Ten temat powinien wszystkich w Polsce jednoczyć – dodał minister.

Jan Krzysztof Ardanowski poinformował, że wystąpi do rządu o przesunięcia środków na wsparcie lekarzy pracujących w Inspekcji Weterynaryjnej. Szef resortu rolnictwa mówił w radiowej Trójce, że zdecyduje o tym minister finansów. Gość Trójki przyznał, że weterynarze przez pewien czas nie dostawali podwyżek. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jan Krzysztof Ardanowski (minister rolnictwa)
Data emisji: 5.02.2019 
Godzina emisji: 17.44

PAP/dn/mk