X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bartosz Cichocki o Nord Stream 2: w Berlinie rośnie świadomość, że był to błąd

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 18:57
– Będziemy kontynuować zabiegi polegające na zablokowaniu tego projektu, przede wszystkim w kontaktach z Berlinem, gdzie rośnie świadomość, że był to błąd – mówił na antenie radiowej Trójki Bartosz Cichocki, 
Audio
  • Wiceszef MSZ zaznaczył, że w Berlinie rośnie świadomość, że Nord Stream 2 to był błąd (Puls Trójki)
Bartosz Cichocki
Bartosz CichockiFoto: Trójka

Ambasadorowie krajów UE zgodzili się na przepisy, które teoretycznie mają utrudnić powstanie Nord Stream 2. Chodzi o objęcie projektu unijnym pakietem energetycznym, co miałoby obniżyć rentowność całego przedsięwzięcia. Wcześniej Niemcy i Francja zawarły w tej sprawie kompromis.

– Podpisaliśmy się pod tym kompromisem. Uznaliśmy go za jedyny dziś realny. Dziś najważniejsze jest to, że Niemcy zrozumiały, że tego  typu projekt nie może się odbywać poza prawem unijnym, które Unia Europejska sama, z własnej woli przyjęła. Mieliśmy zupełnie zdumiewający konflikt między kilkunastoma państwami członkowskimi UE i Niemcami ws. wyjaśnienia czy pakiet energetyczny UE dotyczy takich interkonektorów – mówił wiceszef MSZ.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".


Bartosz Cichocki przypomniał, że USA wciąż rozważają, czy nie obłożyć Nord Streamu sankcjami. - Będziemy kontynuować zabiegi polegające na zablokowaniu tego projektu, przede wszystkim w kontaktach z Berlinem, gdzie rośnie świadomość, że był to błąd. Także w kontaktach ze Stanami Zjednoczonymi, które biorą pod uwagę sankcje. Stanowisko USA potwierdza tylko, że to nie jest problem tylko polsko-niemiecki – zaznaczył Cichocki. – To jest problem między wspólnotą świata zachodniego a Niemcami – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Gość: Bartosz Cichocki (wiceminister spraw zagranicznych)
Data emisji: 8.02.2019 
Godzina emisji: 17.44

dcz/kw

Czytaj także

Czy można zatrzymać Nord Stream 2? "Zły i antyeuropejski projekt"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 18:37
– Nord Stream 2 mogą zatrzymać sankcje amerykańskie – powiedział Jacek Saryusz-Wolski. – Większość w UE widzi niekompatybilność tego projektu z naszą polityką energetyczną – dodał Bogusław Liberadzki.
rozwiń zwiń