X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świat jest bardziej niebezpiecznym miejscem niż ćwierć wieku temu? Eksperci nie mają wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 18:28
– Po zakończeniu zimnej wojny nie ma na świecie określonego porządku, który regulowałby sprawy bezpieczeństwa – ocenił w "Pulsie Trójki" Krzysztof Płomiński, były ambasador Polski w Arabii Saudyjskiej i Iraku. Podobnego zdania jest dr Wojciech Szewko, ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych, który stwierdził, że 25 lat temu świat był dużo bardziej uporządkowany. 
Audio
  • Krzysztof Płomiński i Wojciech Szewko o bezpieczeństwie na świecie (Puls Trójki)
Mike Pence
Mike PenceFoto: PAP/Paweł Supernak

– Dziś świat jest bardziej niebezpiecznym miejscem niż ćwierć wieku temu – takie słowa wypowiedział wiceprezydent USA Mike Pence podczas konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. 

Do tych słów i konferencji bliskowschodniej, jaka odbywa się w Warszawie, odnieśli się Krzysztof Płomiński, były ambasador Polski w Arabii Saudyjskiej i Iraku, oraz Wojciech Szewko, ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych. – Zgadzam się z tezą wiceprezydenta USA. Po zakończeniu zimnej wojny nie ma na świecie określonego porządku, który regulowałby sprawy bezpieczeństwa. Świat jest rozchwiany, a poszczególni gracze walczą o wpływy – stwierdził Płomiński. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według dr Szewko natomiast "rywalizacja krajów, które aspirują do bycia mocarstwem, przypomina koncert mocarstw przed I wojną światową". – Jednak podział na Wschód i Zachód oraz równowaga strachu, która powstrzymywała przed wojną, sprawiało, że świat był dużo bardziej uporządkowany – ocenił ekspert. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Gość: Krzysztof Płomiński (były ambasador Polski w Arabii Saudyjskiej i Iraku), Wojciech Szewko (ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych)
Data emisji: 13.02.2019 
Godzina emisji: 17.44

kad/gs

Czytaj także

Czy to dobrze, że Polska organizuje konferencję bliskowschodnią?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 13:00
Rozpoczynająca się w najbliższą środę konferencja bliskowschodnia będzie najważniejszym wydarzeniem dyplomatycznym w Warszawie od czasu szczytu NATO z 2016 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja bliskowschodnia. Przyczyni się do wzrostu prestiżu Polski?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 09:53
Zbuduje polski prestiż i bezpieczeństwo, a może przyczyni się do wzrostu jego zagrożenia? W środę w Warszawie rozpoczyna się konferencja poświęcona sytuacji na Bliskim Wschodzie. Wydarzenie budzi duże emocje i wywołuje liczne komentarze, również na arenie międzynarodowej.
rozwiń zwiń