X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skandaliczne słowa izraelskiego ministra. "To czysty antypolonizm"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 19:12
– Izrael musi zrozumieć, że podobnie jak sam jest bardzo wrażliwy na kwestie historyczne i antysemityzm, tak my mamy prawo i będziemy stanowczo reagować na wszelkie przejawy antypolonizmu – mówił na antenie radiowej Trójki Zbigniew Gryglas ("Porozumienie"). – Jestem pewien, że nie byłoby wypowiedzi ministra Katza, gdybyśmy wydalili amerykańską dziennikarkę, dali jej bilet w jedną stronę – stwierdził Piotr Apel ("Kukiz'15").
Audio
  • Szef izraelskiego MSZ stwierdził, że Polacy "wyssali antysemityzm z mlekiem matki" (Puls Trójki)
Israel Katz
Israel Katz Foto: PAP/EPA/SEBASTIAN SCHEINER

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu został odwołany po interwencji premiera Mateusza Morawieckiego – dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do rządu. Szefowie rządów V4 zdecydowali, że szczyt odbędzie się po wyborach parlamentarnych w Izraelu. 

Poseł Kukiz'15 podkreślił, że polski rząd powinien zrobić więcej w tej sprawie. – Polski rząd podjął właściwą decyzję. Ale powinien zrobić znacznie więcej, czyli zareagować tak, jak reagują poważne państwa na to, jak są obrażane (…). Najpierw amerykańska dziennikarka napluła nam wszystkim w twarz, później wypowiedź Pompeo, wreszcie wypowiedzi ministrów i premiera Izraela – stwierdził Piotr Apel. – Każde poważne państwo reaguje adekwatnie do czynów. Jestem pewien, że nie byłoby wypowiedzi ministra Katza, gdybyśmy wydalili dziennikarkę, dali jej bilet w jedną stronę – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zbigniew Gryglas stwierdził, że słowa szefa izraelskiego MSZ to "czysty antypolonizm". – Wypowiedź obecnego ministra spraw zagranicznych Izraela jest zupełnie niedopuszczalna. Dzisiaj minister Dworczyk, szef kancelarii premiera, słusznie określił ją jako rasistowską. Dla mnie to jest czysty antypolonizm, tak postrzegam tę wypowiedź. O kraju, który stracił 6 milionów obywateli, w tym 3 miliony pochodzenia żydowskiego, narodowości żydowskiej, w którym działały takie osobowości jak Jan Karski czy inni, którzy informowali społeczność międzynarodową o tym, że Niemcy popełniają w Polsce, na jej terenie taką zbrodnię, nie można w ten sposób mówić – powiedział poseł. – To zupełnie niedopuszczalne, by w ramach kampanii wyborczej, która się toczy w Izraelu, wykorzystywać kwestie relacji międzynarodowych, w tym wypadku polsko-izraelskich, i kwestie historyczne. Izrael musi zrozumieć, że podobnie jak sam jest bardzo wrażliwy na kwestie historyczne i antysemityzm, tak my mamy prawo i będziemy stanowczo reagować na wszelkie przejawy antypolonizmu – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Piotr Apel (Kukiz'15), Zbigniew Gryglas (Porozumienie)
Data emisji: 18.02.2019 
Godzina emisji: 17.46

dcz/mk

Czytaj także

Zbigniew Gryglas chwali decyzję premiera ws. odwołania wyjazdu polskiej delegacji na szczyt V4 w Izraelu

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:37
Zbigniew Gryglas z klubu Prawa i Sprawiedliwości chwali decyzję premiera, który odwołał wyjazd polskiej delegacji na szczyt V4 w Jerozolimie. Mateusz Morawiecki poinformował, że nikt z polskich władz nie pojedzie na to spotkanie. To reakcja na zarzuty izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza, który mówił o rzekomym antysemityzmie Polaków.
rozwiń zwiń