X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szymon Szynkowski vel Sęk: oczekujemy od Izraela odcięcia się od słów Israela Katza

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 19:34
Trwa burza po skandalicznych słowach Israela Katza, ministra spraw zagranicznych Izareala. Wiceszef polskiego MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił na antenie Trójki, że Polska oczekuje od Izraela jednoznacznej reakcji.
Audio
  • Wiceszef MSZ o słowach Israela Katza (Puls Trójki)
Szymon Szynkowski vel Sęk
Szymon Szynkowski vel SękFoto: Facebook/Szymon Szynkowski

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu został odwołany po interwencji premiera Mateusza Morawieckiego – dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do rządu. Szefowie rządów V4 zdecydowali, że szczyt odbędzie się po wyborach parlamentarnych w Izraelu. 

Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że Polska oczekuje od Izraela odcięcia się od tych słów i jednoznacznej reakcji. – Każda godzina bez reakcji jest godziną, która kompromituje pana ministra Katza. Ta reakcja nie służy też stosunkom polsko-izraelskim – powiedział gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Przygotowujemy działania, które w najbliższych mają zintensyfikować działalność informacyjno-edukacyjną w zakresie prawdy historycznej. Chodzi o to, aby do elit politycznych, do elit dziennikarskich, do liderów opinii dotrzeć z jednoznacznym komunikatem – mówił Szymon Szynkowski vel Sęk, podkreślając, że "Polska będzie dbać w sposób bardzo zdecydowany, aby opowieść o II wojnie światowej była zgodna z historycznymi faktami". 

Wiceminister spraw zagranicznych zaznaczył, że już w ostatnich dniach mieliśmy tego przejaw. – Polska zrezygnowała z uczestnictwa w szczycie w Grupie Wyszehradzkiej. Chodzi zarówno o premiera, jak i ministra spraw zagranicznych – powiedział Szymon Szynkowski vel Sęk. Podkreślił, że "moment rezygnacji zauważyła opinia międzynarodowa. Świat dowiedział się, że Polska jest zdeterminowana, żeby bronić swojego dobrego imienia".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Szymon Szynkowski vel Sęk (wiceminister spraw zagranicznych)
Data emisji: 19.02.2019 
Godzina emisji: 17.46

mt/mk