X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Naczelny rabin Polski o liście ZGWŻ: jesteśmy po stronie prawdy

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 18:41
– Oczywiście my bardzo kochamy Izrael i bardzo kochamy Polskę, ale tu nie jest pytanie, czy jesteśmy po tej czy po tej stronie. Jesteśmy po stronie prawdy – mówił na antenie radiowej Trójki Michael Schudrich, naczelny rabin Polski. – Te kompletnie nieprawdziwe słowa padły i mam nadzieję, że pan minister Katz jak najszybciej się z nich wycofa – stwierdził Jarosław Papis. 
Audio
  • Israel Katz to bliski współpracownik premiera Izraela Benjamina Netanjahu (Puls Trójki)
Michael Schudrich
Michael SchudrichFoto: IAR/ Łukasz Kowalski

W niedzielę p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israel Katz, odnosząc się do słów izraelskiego rządu podkreślił: "Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i  tak jak powiedział Icchak Szamir, któremu Polacy zamordowali ojca "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki i nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych". Katz odniósł się w ten sposób do wcześniejszej wypowiedzi Benjamina Netanjahu, który  według dziennika "Jerusalem Post"  miał powiedzieć w Warszawie, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście.

Tego samego dnia odwołano szczyt V4, który miał się odbyć w Jerozolimie. W poniedziałek Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich wydał oświadczenie potępiające słowa Katza. "Oskarżanie wszystkich Polaków o antysemityzm obraża także polskich Żydów"  napisano m.in. w oświadczeniu.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

 My mówiliśmy prawdę. Oczywiście my bardzo kochamy Izrael i bardzo kochamy Polskę, ale tu nie jest pytanie, czy jesteśmy po tej czy po tej stronie. Jesteśmy po stronie prawdy. Jako duchowny, jako rabin, mam obowiązek mówić, kiedy coś nie jest prawdą  stwierdził rabin Schudrich.  Jeżeli duchowny nie będzie wskazywać, co nie jest prawdą, musi szukać innego zawodu  dodał.

Naczelny rabin Polski podkreślił, że te skandaliczne słowa to opinia jednego człowieka.  To głos jednego człowieka, nie całego narodu izraelskiego czy wszystkich Żydów  zaznaczył gość radiowej Trójki.

 Kampania przedwyborcza powoduje u niektórych gorączkę i "zagrzenie się". Te kompletnie nieprawdziwe słowa padły i mam nadzieję, że pan minister Katz jak najszybciej się z nich wycofa i przeprosi  stwierdził Jarosław Papis zapytany o to, czy przyczyną wypowiedzi Katza są zbliżające się wybory i chęć zyskania głosów.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Michael Schudrich (naczelny rabin Polski), Jarosław Papis (prezes fundacji Trzeci Wymiar Kultury)
Data emisji: 20.02.2019 
Godzina emisji: 17.45

dcz/mk

Czytaj także

Michael Schudrich: jako duchowny mam obowiązek bardzo głośno mówić, kiedy ktoś mówi nieprawdę

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 07:07
Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich powiedział, że słowa szefa izraelskiego MSZ Israela Kaca o genetycznym antysemityzmie Polaków są "bolesne dla ludzi, którzy lubią prawdę". W rozmowie z Polskim Radiem rabin podkreślił, że reakcja środowisk żydowskich na wypowiedź izraelskiego polityka była natychmiastowa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: wypowiedź Israela Katza była rasistowska, skandaliczna i niedopuszczalna

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 10:04
– Możemy sobie tłumaczyć temperaturę sporu politycznego w Izraelu kampanią wyborczą, ale nawet najbardziej gorący okres nie usprawiedliwia tego rodzaju haniebnych słów – powiedział w radiowej Trójce Michał Dworczyk. Szef KPRM odniósł się do wypowiedzi izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza, który stwierdził, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki".
rozwiń zwiń